Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 kwietnia 2021, 17:42

autor: Karol Laska

Polski konwent Focon już w tym tygodniu; gośćmi twórcy This War of Mine i Gamedec

W dniach 24-25 kwietnia odbędzie się Focon (Fantasy Online Convention), czyli głośne wydarzenie popkulturowe odbywające się w formie zdalnej. Weźmie w nim udział wielu znamienitych gości - w tym między innymi Przemek Marszał, prezes firmy 11 bit studios.

Już w tym tygodniu, bo 24-25 kwietnia, odbędzie się konwent Fantasy Online Convention (w skrócie Focon), czyli specjalne cyfrowe wydarzenie zrzeszające fanów szeroko pojętej popkultury z całej Polski. Co prawda wspominaliśmy już miesiąc temu o największych atrakcjach tegoż eventu, ale w ciągu ostatnich tygodni nieco ich przybyło, chociażby w postaci kolejnych nazwisk gości, których będzie można posłuchać podczas wygłaszanych prelekcji bądź sesji pytań i odpowiedzi.

Swoją obecnością na konwencie zaszczycą uczestników między innymi takie osobistości ze świata gier wideo jak Przemek Marszał (prezes 11 bit studios odpowiedzialnego za This War of Mine oraz Frostpunka), Marcin Rybiński (dyrektor kreatywny Anshar Studios pracujący aktualnie przy grze Gamedec) czy Joey Yu (chiński pisarz działający jako scenarzysta przy League of Legends).

Przemek Marszał (na zdjęciu) będzie jednym z gości Foconu. Źródło: Fantasy Online Convention

Oprócz spotkań z inspirującymi deweloperami czy artystami organizowane będą także specjalne konkursy z nagrodami. Dziś mija termin przesyłania zgłoszeń do cosplayowej zabawy w paru różnych kategoriach (konkurs ogólny, cosplay na kwarantannie oraz najlepsza fotografia cosplayowa), której rozstrzygnięcie nastąpi 25 kwietnia (do wygrania kurs makijażu i nagroda pieniężna w wysokości 200 zł). Z kolei wczoraj na Facebooku Focon zorganizował nieco prostszy konkurs polegający na udzieleniu odpowiedzi na pytania, których treść poznacie tutaj. Macie czas do jutra i warto spróbować, bo do zgarnięcia jest wczesny dostęp do wyżej wspomnianego polskiego „erpega” pod tytułem Gamedec.

Udział w Fantasy Online Convention jest w pełni darmowy, choć organizatorzy umożliwiają ich pieniężne wsparcie. Możecie zdecydować się na zakup specjalnego biletu (wiąże się z tym szereg korzyści w postaci chociażby „miejsca chwały” na facebookowej stronie konwentu) bądź pluszowej foki. Środki mają pomóc w organizacji Foconu 2.0.