Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 kwietnia 2021, 13:12

autor: Szarmancki

Replika statku z The Mandalorian warta 39 000 zł zniszczona przez wiatr

Wiernie oddana, fanowska replika Razor Crest - statku głównego bohatera serialu The Mandalorian - w drzazgach. Konstrukcja nie oparła się syberyjskim wiatrom i została zepchnięta z pagórka.

Na początku 2021 roku rosyjski cosplayer Ajaal Fjodorow, którego projekty można obejrzeć chociażby na jego profilu Instagram, rozpoczął pracę nad repliką statku kosmicznego Razor Crest. Wspomniany pojazd jest jedną z bardziej rozpoznawalnych cech serialu The Mandalorian i należy do tytułowego bohatera. Konstrukcja pochłonęła blisko 8500 euro (ok. 39 tys. złotych), a oprócz Fjodorowa, dzieło finansowali również fani. Niestety, niefortunne warunki atmosferyczne w miejscu zamieszkania autora doprowadziły do praktycznie kompletnego zniszczenia tak ambitnego projektu.

Replikę Razor Crest zbudowano przede wszystkim z metalu i plastiku, a szkielet konstrukcji powstał z drewna. Liczne zdjęcia, dostępne w sieci czy na Instagramie twórcy, pokazują jak wiele uwagi poświęcono szczegółom i wiernemu odwzorowaniu tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych części maszyny.

Choć statek ważył blisko tonę i był długi na 14 metrów, nie oparł się syberyjskim wiatrom i silny podmuch zepchnął go ze wzgórza, doprowadzając do jego zniszczenia. Trwają prace nad zebraniem pozostałych części uszkodzonego „pojazdu”, co nie należy do najprostszych zadań, ponieważ we znaki daje się waga odłamków oraz strome zbocze. Filmiki oraz reportaże o budowie repliki możemy znaleźć w serwisie YouTube oraz kanale twórcy.