Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 kwietnia 2021, 13:20

Zobacz zwiastun ekranizacji Batmana: Długiego Halloween

Warner Bros. Animation zaprezentowało pierwszy zwiastun filmu Batman: The Long Halloween, Part One opartego na kultowej serii komiksowej autorstwa Jepha Loeba and Tima Sale'a. Premiera produkcji zaplanowana jest na lato tego roku.

Wydane w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku Długie Halloween (w oryginale The Long Halloween) autorstwa Jepha Loeba i Tima Sale'a jest jedną z najbardziej ikonicznych serii komiksowych o przygodach Batmana. Do jej elementów nawiązywał chociażby Christopher Nolan w Mrocznym Rycerzu. Dlatego też zapowiedź jej dwuczęściowej animowanej ekranizacji od wytwórni Warner Bros. Animation mogła podnieść tętno wielu fanów Człowieka-Nietoperza. Lecz jak będzie się ona prezentowała? Mały przedsmak tego możecie zobaczyć na zwiastunie pierwszej odsłony produkcji. Znajdziecie go poniżej.

Fabuła komiksowego Długiego Halloween obraca się wokół tajemniczego mordercy znanego jako Holiday, który pojawił się w Gotham. Wyróżnia się on tym, że zabija wyłącznie w dniu istotnych świąt. Równolegle Batman, komisarz Gordon oraz ambitny prokurator Harvey Dent, który w przyszłości stanie się demonicznym złoczyńcą zwanym Dwie Twarze, podejmują się trudnego zadania aresztowania szefa mafii Carmine'a „Rzymianina” Falcone'a. Po drodze bohaterom przychodzi mierzyć się nie tylko z przedstawicielami półświatka, ale również całą gamą ikonicznych dla Mrocznego Rycerza przeciwników z Jokerem na czele.

Reżyserem animowanej ekranizacji Długiego Halloween jest Chris Palmer, a scenarzystą Tim Sheridan. Obaj pracowali między innymi nad filmem Superman: Man of Tomorrow. W produkcji usłyszymy głosy między innymi Jensena Acklesa, Nai Rivery, Josha Duhamela, Billy'ego Burke'a, Davida Dastmalchiana, Jacka Quaida, Alistaira Duncana oraz Troya Bakera.

Zobacz zwiastun ekranizacji Batmana: Długiego Halloween - ilustracja #1
Pierwsza część filmowego Długiego Halloween ma zadebiutować latem tego roku.

Pierwsza część ekranizacji Długiego Halloween ma zadebiutować latem tego roku na płytach Blu-Ray, a także w wersji cyfrowej. Będzie ona posiadała oznaczenie wiekowe PG-13. Co ciekawe, druga odsłona będzie już miała klasyfikację R. Możemy się po niej zatem spodziewać nieco więcej brutalności i przekleństw.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Oficjalna strona DC Comics