Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Gamedec (PC)

Gamedec PC

Opracowane przez polski zespół Anshar Studios cyberpunkowe RPG, oparte na prozie Marcina Przybyłka. W grze Gamedec wcielamy się w tytułowego detektywa, badającego przestępstwa popełniane w wirtualnych światach.

RPG | cyberpunk | science fiction | książki | widok izometryczny | polskie | indie

PC Windows
Okładka Gamedec (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Gamedec jest grą RPG, opracowaną przez niezależny polski zespół Anshar Studios, odpowiadający za ciepło przyjęte Detached. Produkcję oparto na książkach Gamedec. Granica rzeczywistości oraz Gamedec. Sprzedawca lokomotyw autorstwa Marcina Przybyłka, który pełnił przy tym projekcie funkcję konsultanta merytorycznego.

Fabuła

Gamedec przenosi nas do cyberpunkowego Warsaw City z XXII wieku, którego mieszkańcy spędzają większość czasu nie w prawdziwym, lecz wirtualnym świecie. Sprawia to, że ten drugi stanowi źródło realnych problemów oraz miejsce, w którym np. dzieci są zmuszane do niewolniczej pracy (pod przykrywką grania w atrakcyjną produkcję free-to-play), a oszustwa i zbrodnie są na porządku dziennym. Głównym bohaterem gry jest tytułowy gamedec, czyli prywatny detektyw badający przestępstwa popełniane w wirtualnych światach.

Fabuła gry jest nieliniowa, a podejmowane przez nas decyzje nie tylko kształtują jej przebieg, lecz także wpływają na świat gry oraz osobowość naszej postaci. Ponadto dokonywane przez nas wybory nie są czarno-białe (wytropionym przez protagonistę bandytą może okazać się zarówno bezwzględny biznesmen bądź człowiek będący na usługach korporacji próbującej zaprowadzić na świecie nowy porządek, jak i matka walcząca o dobro swoich dzieci) i gra w żaden sposób nas nie osądza.

Mechanika

W grze Gamedec akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki przemierzamy nie tylko skąpo oświetlone ulice Warsaw City, lecz także rzeczywistość wirtualną, w której znajdziemy między innymi lokacje inspirowane prehistorią, Dzikim Zachodem czy Dalekim Wschodem. Motorem gry są zadania, które można wykonywać zarówno korzystając z rozwiązań siłowych (na naszym podorędziu może się znaleźć między innymi broń palna), jak i prowadząc długie dysputy z postaciami neutralnymi. Poza tym w grze pojawił się rozbudowany system rozwoju postaci.

Kwestie techniczne

Gamedec posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Podobać się mogą pełne detali lokacje, a także kontrast pomiędzy barwnymi światami wirtualnymi, a ponurymi uliczkami Warsaw City.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Gamedec

Wymagania wiekowe Gamedec

18+

Wymagania sprzętowe Gamedec

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-7400 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit

Gamedec to kolejne cyberpunkowe RPG rodem z Polski
Gamedec to kolejne cyberpunkowe RPG rodem z Polski

wiadomość8 sierpnia 2019

Cyberpunk 2077 nie będzie jedynym cyberpunkowym RPG-em znad Wisły, który zadebiutuje w 2020 roku. Zespół Anshar Studios zapowiedział bowiem grę Gamedec, która zabierze nas do futurystycznej Warszawy.