Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2022, 21:00

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Polskie cyberpunkowe RPG Gamedec dostało mówione dialogi. Duży update 1.5

Polski Gamedec otrzymał aktualizację 1.5, która wprowadza do gry częściowo mówione dialogi. To największy update, jaki ukazał się dotąd dla tego cyberpunkowego RPG. Oprócz kwestii głosowych patch m.in. ulepsza lokację Axis Mundi.

Dziś zadebiutowała aktualizacja 1.5 do naszej rodzimej gry RPG Gamedec. Największą nowością, którą przynosi, jest implementacja częściowo mówionych dialogów (głosy zostały nagrane wyłącznie w języku angielskim). Do tej pory rozmowy były prezentowane wyłącznie za pomocą tekstu. Wraz z nimi do gry zawitały różnorakie formy komunikacji niewerbalnej (np. śmiech).

Przepraszam, moja twarz jest zmęczona…

Na archiwalnej stronie Kickstartera twórcy sprecyzowali, jak mówiący NPC wypadną w akcji, gdy zapowiadali dzisiejszą nowość (było to dwa lata temu):

Będziesz mógł lepiej poznać charakter postaci niezależnych, z którymi wchodzisz w interakcję podczas rozgrywki! Nie wszystkie dialogi zostaną nagrane; każdy NPC będzie miał pewien zestaw mówionych kwestii, co pozwoli lepiej zrozumieć jego osobowość i nastawienie.

Pozostałe nowości

Twórcy informują, że jest to największa aktualizacja do Gamedeca, jaka ukazała się do tej pory. Z pełną listą zmian z patcha 1.5 zapoznacie się pod tym linkiem.

Tutaj warto wspomnieć także o polepszonym sterowaniu przy pomocy kontrolera, nowych ikonkach samouczków i czcionce dyslektycznej, która działa teraz lepiej z interfejsem użytkownika. Poniżej prezentujemy pozostałe godne uwagi nowalijki:

  1. Do apartamentu protagonisty została dodana szafa grająca.
  2. Widżet listy dialogowej doczekał się usprawnień.
  3. Intro teraz wyświetla napisy we wszystkich językach.
  4. Dziennik został ulepszony poprzez dodanie nowych znaczników zadań.?
  5. Poprawiono wydajność gry.
  6. Lokacja Axis Mundi doczekała się licznych usprawnień (m.in. nowe linijki dialogowe).
  1. Recenzja gry Gamedec - Cyberpunk 2077 spotyka Disco Elysium
  2. Gamedec – strona oficjalna