Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2011, 12:10

autor: Sarge

Rockstar Games kończy współpracę z twórcami L.A. Noire?

Treść ujawnionych wiadomości e-mail wskazuje na zakończenie współpracy między firmą Rockstar Games a twórcami gry L.A. Noire - studiem Team Bondi. Podobno deweloper nie wywiązywał się w pełni ze swoich obowiązków.

Wygląda na to, że firma Rockstar Games zrezygnowała z dalszej współpracy ze studiem Team Bondi, odpowiedzialnym za niedawno wydaną grę L.A. Noire. Wina leży po stronie dewelopera, który podobno nie wywiązywał się z obowiązków.

Rockstar Games kończy współpracę z twórcami L.A. Noire? - ilustracja #1

Redakcja serwisu gamesindustry.biz opublikowała korespondencję e-mailową między pracownikami zespołu, stawiającą Brendana McNamarę (szefa Team Bondi) w nienajlepszym świetle. W kolejnych wiadomościach można wyczytać, że produkcja L.A. Noire została zakończona po sześciu latach właściwie tylko dzięki dużemu zaangażowaniu Rockstar Games.

W ostatnich dwóch latach pracownicy Rockstar Games odgrywali coraz większą rolę w procesie tworzenia. Ściśle współpracowali z programistami, animatorami i innymi członkami zespołu deweloperskiego. W międzyczasie zmienili także „wiele szalonych decyzji podjętych przez szefostwo Team Bondi”.

Na początku współpracy szefostwo Rockstar Games chciało nawet zrobić z Team Bondi coś w rodzaju swojego wewnętrznego studia o nazwie „Rockstar Sydney” (siedziba dewelopera L.A. Noire mieści się właśnie w Sydney). Jednak im dłużej trwały prace, tym bardziej wydawca utwierdzał się w przekonaniu, że pierwotny pomysł był chybiony.

Rockstar Games kończy współpracę z twórcami L.A. Noire? - ilustracja #2

Ostatnio ponad 130 osób biorących udział w tworzeniu L.A. Noire oskarżyło obie firmy o pominięcie ich nazwisk w napisach końcowych (tzw. „creditsach”). Mówi się też, że Team Bondi łamało prawa pracownika - specjaliści mieli pracować nawet 12 godzin dziennie, a wynagrodzenia za nadgodziny były wypłacane z opóźnieniem.

Opracowaniem niedawno zapowiedzianego pecetowego portu L.A. Noire zajmuje się studio Rockstar Leeds, co może stanowić potwierdzenie przytoczonych wyżej informacji. Póki co, musimy jednak zaczekać na oficjalne stanowiska Rockstar Games oraz Team Bondi.