Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2011, 17:45

autor: Daniel Kłosiński

L.A. Noire na PC jesienią tego roku

Rockstar poinformowało, że jeszcze tej jesieni posiadacze pecetów odwiedzą Los Angeles w L.A. Noire, najnowszej grze przygodowej autorstwa Australijczyków z Team Bondi.

Rockstar poinformowało, że jeszcze tej jesieni posiadacze pecetów odwiedzą Los Angeles w L.A. Noire, najnowszej grze przygodowej autorstwa Australijczyków z Team Bondi. Premiera gry, która w wersjach na Xboksa 360 i Playstation 3 uzyskała sporą popularność, planowana jest na jesień.

Za konwersję odpowiada studio Rockstar Leeds. Wersja na blaszaki ma zostać zoptymalizowana pod "szeroki wachlarz konfiguracji". Sterowanie będzie przygotowane zarówno dla zwolenników klawiaturę jaki i padów. Ciekawostką jest wsparcie dla trybu 3D, który to ma nam uprzyjemnić zwiedzanie "skrupulatnie odwzorowanego Los Angeles z lat czterdziestych". Oddział z Leeds dotychczas odpowiedzialny był głównie za konwersje większych tytułów na konsole przenośne. Jego najnowszy produkt to muzyczny Beaterator.

L.A. Noire na PC jesienią tego roku - ilustracja #1

L.A. Noire to gra obserwowana z perspektywy trzeciej osoby, będąca debiutanckim projektem australijskiego studia Team Bondi. Dziecko deweloperów z Sydney cofa nas w czasie do roku 1947, a konkretnie do targanego korupcją i handlem narkotykowym Los Angeles. Głównym bohaterem opisywanej produkcji jest weteran II wojny światowej Cole Phelps, który po zakończeniu wojny powraca do Stanów Zjednoczonych i wstępuje do szeregów policji. Gra spodobała się także U.V. Impalerowi, który w recenzji GRY-Online.pl wystawił jej wysoką ocenę. Pozostaje czekać na zapowiedź pecetowej wersji Red Dead Redemption.