Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2009, 19:54

autor: Łosiu

Tryb multiplayer dla Mount & Blade już w drodze

Wydawca Mount & Blade, Paradox Interactive, zapowiedział prace nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do gry. Jednym z jego kluczowych elementów będzie moduł rozgrywki sieciowej.

Wydawca Mount & Blade, Paradox Interactive, zapowiedział prace nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do gry. Jednym z jego kluczowych elementów będzie moduł rozgrywki sieciowej.

Informacja prasowa jest dość lakoniczna i nie zawiera zbyt wielu konkretów, ale zgodnie z nią dodatek (jeszcze nie zatytułowany) oferować ma:

  • poprawioną sztuczną inteligencję,
  • rozszerzone możliwości w zakresie dyplomacji,
  • zastosowanie nowych, lśniących technologii renderujących (w tym HDR), mających poprawić jakość grafiki,
  • tryb multiplayer, umożliwiający toczenie epickich bitew przez 32 (lub więcej) graczy jednocześnie na jednej mapie.

Oczywiście najbardziej wyczekiwaną przez fanów jest ostatnia pozycja i na niej studio TaleWorlds planuje skupić się najmocniej. Rozgrywka dla wielu graczy (minimum 32, być może więcej) skoncentrowana ma być na części bitewnej, nie będzie dostępu do wszystkich elementów gry. Dostępne mają być najpopularniejsze tryby zabawy sieciowej (jak chociażby drużynowy, oblężenie, każdy na każdego) jednak wszystko jest jeszcze w fazie rozwoju i z tej okazji dzisiaj na oficjalnym forum powstał wątek, w którym każdy może przedstawić swoje własne pomysły i propozycje.

Tryb multiplayer dla Mount & Blade już w drodze - ilustracja #1

Zamknięte beta testy rozpocząć mają się za około trzy miesiące i jeśli wszystko pójdzie gładko, finalna wersja rozszerzenia pojawi się pod koniec lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją Mount & Blade, a więcej informacji znajdziecie jak zwykle w naszej Encyklopedii.