Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2002, 09:40

autor: Łosiu

Tomb Raider: The Angel of Darkness - nowe fakty i oficjalna strona

Na początku tego miesiąca Eidos Interactive uruchomił specjalną stronę internetową zapowiadającą nową grę z serii Tomb Raider. Przypominam, że wówczas na stronie nie było praktycznie nic, poza konturem seksownej pani archeolog oraz tajemniczą datą March 21, 2002 (czyli dokładnie mówiąc dzisiejszą). W chwili obecnej jest to już oficjalna strona gry (znajdziemy na niej pierwsze screeny i informacje), a na serwisie GameSpot pojawiła się pierwsza zapowiedź nowej gry, noszącej już nazwę: Tomb Raider: The Angel of Darkness.

Na początku tego miesiąca Eidos Interactive uruchomił specjalną stronę internetową zapowiadającą nową grę z serii Tomb Raider. Przypominam, że wówczas na stronie nie było praktycznie nic, poza konturem seksownej pani archeolog oraz tajemniczą datą March 21, 2002 (czyli dokładnie mówiąc dzisiejszą). W chwili obecnej jest to już oficjalna strona gry (znajdziemy na niej pierwsze screeny i informacje). Ponadto na serwisie GameSpot pojawiła się pierwsza zapowiedź nowej gry, noszącej już nazwę: Tomb Raider: The Angel of Darkness.

Już na wstępie twórcy nowego Tomb Raidera określają go jak grę nowej generacji (The Next Generation). Seria liczy sobie już sześć lat i autorzy podkreślają, że ich zamiarem nie jest stworzenie kolejnej identycznej części z lepszą grafiką, lecz czegoś świeżego, co przyciągnie do gry rzesze nowych i starych fanów. Zmieni się charakter samej rozgrywki i do gry zostaną dodane nowe elementy przygodowe i cRPG.

Akcja The Angel of Darkness umiejscowiona została nieco później, po wydarzeniach znanych z Tomb Raider: The Last Revelation. Nasza odważna pani archeolog została niesłusznie oskarżona o okrutne morderstwo swego byłego mentora Wernera Von Croy. Jak widać diametralnie zmienia to charakter samej gry. Lara znajduje się w zupełnie obcej dla siebie sytuacji. Nie występuje jako odważna i prawa bohaterka, lecz jako ukrywający się przestępca, który musi dowiedzieć się prawdy o popełnionej zbrodni i oczyścić swe splamione imię. Z tym właśnie związana jest największa zmiana w serii. Otóż gracz niczym w produkcjach przygodowych czy cRPG, musi sam rozwikłać tą zagadkę, rozmawiać z napotkanymi ludźmi i kojarzyć pozornie niepowiązane fakty. Oczywiście nadal mamy tu do czynienia z eksploracją różnych labiryntów i zakamarków (asortyment ruchów Lary został powiększony o ponad 150 nowych), jednak nie jest to już całą grą, lecz tylko jej częścią składową. Na tym nie koniec zmian. Lara będzie zwiększała swoje umiejętności i z czasem będzie się szybciej poruszać, będzie silniejsza itd. Ponadto w The Angel of Darkness spotkamy się z nowym bohaterem, którym będziemy się poruszać. To mężczyzna o imieniu Kurtis. Jest dobrym przyjacielem Lary oraz jej prawą ręką. Lara jest mózgiem zespołu, a Kurtis resztą, czyli mówiąc dosłownie mięśniakiem, który najpierw strzela, a potem mówi.

Na koniec należy także dodać, że tradycyjnie nowy Tomb Raider będzie posiadał lepszą i efektowniejszą grafikę (Lara Croft, będzie wyglądała jeszcze seksownej i bardziej kobieco), a akcja toczyć się będzie w nowych, rozbudowanych lokacjach.

Jak widać Tomb Raider: The Angel of Darkness będzie prawdziwym przełomem w trochę już skostniałej serii. Gra ma zostać wydana na komputery PC oraz na konsolę PlayStation 2, prawdopodobnie pod koniec 2002 roku.