Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2011, 11:15

autor: Sarge

Terminy premiery Super Street Fighter IV: Arcade Edition na PC i konsole

Wiemy, kiedy pecetowcy zagrają w bijatykę Super Street Fighter IV: Arcade Edition. Firma Capcom sprecyzowała bowiem plany wydawnicze dotyczące tej gry, także w wersji na konsole.

Wiemy, kiedy pecetowcy zagrają w bijatykę Super Street Fighter IV: Arcade Edition. Firma Capcom sprecyzowała bowiem plany wydawnicze dotyczące tej gry, także w wersji na konsole.

Najbardziej czekają na nią jednak posiadacze komputerów osobistych, jako że ominęła ich zeszłoroczna premiera Super Street Fighter IV. Arcade Edition jest usprawnioną wersją tego tytułu i jak zdradzono na oficjalnym blogu Capcom, jej premiera na PC planowana jest na początek lipca. Dokładny termin poznamy, gdy wydawca rozwiąże kilka kwestii logistycznych.

Terminy premiery Super Street Fighter IV: Arcade Edition na PC i konsole - ilustracja #1

Nieco wcześniej gra stanie się dostępna dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Nastąpi to 28 czerwca, kiedy zadebiutuje na amerykańskich półkach sklepowych. Wprawdzie o europejskim wydaniu nic nie wspomniano, ale niewątpliwie jest na nie spora szansa. W Stanach Zjednoczonych tytuł będzie sprzedawany za 39.99 dolarów (ok. 110 złotych bez podatku VAT).

Co jednak z osobami, które posiadają już Super Street Fighter IV i zakup Arcade Edition dla kilku kosmetycznych zmian wydaje się dla nich nieopłacalny? Wtedy alternatywą pozostaje zdobycie stosownego dodatku za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji. W takiej formie pojawi się on 7 czerwca (8 czerwca na europejskim PlayStation Network) i trzeba będzie za niego zapłacić 1200 punktów Microsoftu na Xbox Live lub 14.99 dolarów na PSN. W polskim sklepiku Sony cena oscylować powinna w granicach 50 złotych.

Super Street Fighter IV: Arcade Edition w porównaniu do Super Street Fighter IV wzbogaci listę postaci o czterech nowych bohaterów. Będą to Evil Ryu oraz Oni, a także bliźniacy Yun i Yang, którzy po raz pierwszy pojawili się w Street Fighter III. Wszyscy pozostali wojownicy doczekają się kilku drobnych zmian mających lepiej zbalansować rozgrywkę. Oprócz tego rozszerzone zostaną tryby sieciowe i system powtórek.