Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2021, 09:32

autor: Adrian Werner

Tales of Arise króluje na Steamie

W ubiegłym tygodniu Steam należał do gier RPG. Imponujący debiut zaliczyło Tales of Arise, a Pathfinder: Wrath of the Righteous nadal sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Tales of Arise,
  2. nadal wysoka sprzedaż Pathfinder: Wrath of the Righteous i Naraka: Bladepoint,
  3. No Man’s Sky na fali wznoszącej.
  4. NBA 2K22 został przyjęty fatalnie, a i tak sprzedaje się bardzo dobrze.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Wyśmienity debiut zaliczyło japońskie RPG Tales of Arise. Trzy różne edycje produkcji zajęły pierwsze, drugie i szóste miejsce w zestawieniu.

Gra bardzo przypadła do gustu graczom pecetowym. Na Steamie 92% ocen użytkowników Tales of Arise jest pozytywnych. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia produkcja ustanowiła rekord aktywności na poziomie 60 274 osób bawiących się jednocześnie. To wynik znacznie lepszy niż osiągnięcia takich tuzów gatunku jRPG, jak Final Fantasy XV (29 498) czy Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (11 793).

Ponadto nadal wyśmienicie sprzedaje się Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli gra będąca kontynuacją popularnego RPG-a z 2019 roku. W poprzednim zestawieniu był to drugi największy bestseller, a w ubiegłym tygodniu produkcja zaliczyła spadek tylko o jedną pozycję.

Wciąż jak ciepłe bułeczki rozchodzi się też gra Naraka: Bladepoint, którą znajdziemy na czwartym miejscu notowania. Wzrost popularności trochę jednak wyhamował. Miniony weekend był pierwszym od czasu premiery, kiedy nie ustanowiono nowego rekordu aktywności. Niewiele jednak do tego zabrakło, gdyż liczba graczy bawiących się jednocześnie w najgorętszym momencie była tylko o niecałe 5 tys. niższa niż w poprzednim tygodniu.

Na fali wznoszącej nadal jest No Man's Sky, które zajęło piąte miejsce (skok o cztery pozycje), co jest zasługą dużej aktualizacji i atrakcyjnej, 50-procentowej obniżki ceny.

Na koniec warto dodać, że udany, ale tylko pod względem finansowym, debiut zaliczyło również NBA 2K22. Gra jest fatalnie oceniana – tylko 33% użytkowników chwali ten tytuł, co Steam kategoryzuje jako „w większości negatywny odbiór” produkcji. Jak widać, nie przeszkadza to jednak projektowi w osiąganiu dobrych wyników sprzedaży.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Tales of Arise

2.

Tales of Arise (jedna ze specjalnych edycji, ale nie uściślono która)

3.

Pathfinder: Wrath of the Righteous

4.

Naraka: Bladepoint

5.

No Man's Sky

6.

Tales of Arise (Ultimate Edition)

7.

NBA 2K22

8.

Battlefield V

9.

Life is Strange: True Colors

10.

Red Dead Redemption 2

  1. Tales of Arise – oficjalna strona gry