Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2021, 09:54

Tales of Arise to hit i najszybciej sprzedająca się gra z serii

Tales of Arise potrzebowało tylko kilku dni, aby rozejść się w milionie egzemplarzy. Czyni to z gry najszybciej sprzedającą się produkcję z tej serii.

Tales of Arise nie przestaje imponować osiągnięciami. Wydawca gry – firma Bandai Namco Entertainment – właśnie pochwalił się, że produkcja znalazła już ponad milion nabywców.

Czyni to z Tales of Arise najszybciej rozchodzącą się grę z serii. Dzięki sukcesowi tej produkcji cały cykl przekroczył granicę 25 mln sprzedanych sztuk.

Tales of Arise ukazało się 10 września tego roku. Gra potrzebowała więc raptem kilku dni na przekroczenie progu miliona sprzedanych egzemplarzy. Przypomnijmy, że tytuł ukazał się równocześnie na pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Na żadnej z tych platform nie oferuje polskiej wersji językowej.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Uzyskała bardzo dobre recenzje i była największym bestsellerem ubiegłego tygodnia na Steamie. Ponadto w serwisie studia Valve 91% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako bardzo pozytywny odbiór produkcji.

Wyniki Tales of Berseria i Tales of Vesperia: Definitive Edition

Przy okazji Bandai Namco Entertainment pochwaliło się wynikami dwóch poprzednich odsłon marki. Tales of Berseria rozeszło się w dwóch milionach egzemplarzy od japońskiej premiery w 2016 roku, a Tales of Vesperia: Definitive Edition (wydane w 2019 r.) – w 1,5 mln sztuk.

Tales of Berseria dopiero w połowie 2018 roku przekroczyło milion egzemplarzy, a Tales of Vesperia: Definitive Edition dokonało tego w lutym tego roku. Dobrze pokazuje to, o ile szybciej sprzedaje się Tales of Arise.

  1. Tales of Arise – oficjalna strona gry