Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2021, 10:01

autor: GRG

Ludzie lubią bobry, Timberborn zaliczyło niezły start na Steam

Oryginalny city builder z bobrami w roli głównej zaliczył udany debiut na Steamie.

Polskie studio Mechanistry może świętować udany start Timberborn we wczesnym dostępie na platformie Steam. Symulator rozbudowy miasta z bobrami w roli robotników spodobał się graczom i zbiera bardzo dobre recenzje – aktualnie 93% opinii użytkowników jest pozytywnych. Jak na produkcję niezależną, która dopiero wystartowała w early access, to bardzo dobry wynik. Autorzy komentarzy zachwalają poziom dopracowania gry i brak istotnych błędów, porównując styl rozgrywki do Banished z 2014 roku. Gra jest w tej chwili w czołówce steamowej listy globalnych bestsellerów.

Gra polega na budowaniu i zarządzaniu kolonią bobrów, które przetrwały ludzkość. Odpowiednie zarządzanie zasobami i przestrzenią do rozbudowy kolonii oraz modyfikowanie systemu irygacji wodnej są kluczem do sukcesu. Bobry muszą drążyć kanały, wznosić tamy, a nawet korzystać z materiałów wybuchowych przy ingerencji w koryta rzek. Gryzoniom trzeba także zapewnić żywność i rozrywkę. Twórcy zadbali o edytor map, dzięki któremu gracze mogą tworzyć i udostępniać innym nowe miejsca do kolonizacji.

W dniu debiutu Timberborn oglądało na Twitchu ponad 14 tysięcy osób, a grało 3849. Dziś jest to odpowiednio ok. 3 tysięcy widzów i tysiąc grających. Czas pokaże, czy polska produkcja zdobędzie fanów kolejnymi aktualizacjami i utrzyma popularność.