Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2024, 10:18

Xbox Game Pass na przełom lutego i marca. Znakomite RPG, świetna strzelanka i Dead Island 2 na Xboxach

Poznaliśmy gry, które w najbliższej przyszłości wzbogacą abonament Game Pass. Wśród zapowiedzianych pozycji szczególną uwagę przykuwają dwie pozycje. Doszła też jednak niespodzianka.

Źródło fot. Plaion.
i

Aktualizacja

Nieoczekiwanie, bo bez wcześniejszej zapowiedzi, do usługi Xbox Game Pass na konsolach i w chmurze (Ultimate) trafiło Dead Island 2. Udany akcyjniak z zombiakami może się pochwalić średnią ocen na poziomie 73/100 według serwisu Metacritic. Więcej informacji o grze znajdziecie w naszej recenzji. Przyznaliśmy jej notę 8.0/10.

Oryginalna wiadomość (20 lutego)

Poznaliśmy listę gier, które w najbliższym czasie zasilą abonament PC/Xbox Game Pass. W drugiej połowie lutego i na początku marca do usługi Microsoftu trafi 8 tytułów, z czego dwa – obok tych wcześniej zapowiedzianych – zadebiutują już dzisiaj.

Nowy zestaw produkcji zmierzający do Game Passa ciężko nazwać wyjątkowo mocnym bądź zaskakującym, wszakże większość z nich zebrało wśród krytyków mieszane oceny. Niemniej jednak warto wyróżnić dwa nieco głośniejsze tytuły.

Pierwszym z nich jest debiutujące dzisiaj w usłudze jRPG Tales of Arise, czyli siedemnasta odsłona popularnej serii Tales of od japońskiego studia Bandai Namco. Owa produkcja zgarnęła wysokie noty zarówno od graczy, jak i krytyków (87/100 w wersji na PS5 via Metacritc), którzy jak jeden mąż chwalili dobrą fabułę oraz satysfakcjonujący systemy walki.

Inną grą zasługującą na nieco więcej miejsca jest Warhammer 40,000: Boltgun, czyli reprezentant niszowego gatunku tzw. boomer shooterów. Ta pierwszoosobowa strzelanka stylizowana na grę z lat 90, szczególnie przypadła do gustu pecetowym graczom. Produkcja od studia Auroch Digital na platformie Steam ma aż 91% pozytywnych recenzji na ponad 10 tysięcy wszystkich wystawionych.

Xbox Game Pass na drugą połowę lutego i początek marca – lista gier

Abonament PC Game Pass kupisz tutaj

Abonament Xbox Game Pass kupisz tutaj

Warto przypomnieć, że już 28 marca do Game Passa trafi również Diablo IV, co zostało ogłoszone podczas niedawnego podcastu Xboxa na temat przyszłości marki. Tym ruchem Microsoft ma zamiar rozpocząć „ofensywę” dodawania do usługi produkcji spod szyldu Activision Blizzard.

Na koniec warto wspomnieć także o niemałym sukcesie gry Brotato. Produkcja inspirowana Vampire Survivors pobrana została już ponad milion razy przez subskrybentów Game Passa.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej