Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2024, 20:59

Wyczekiwana strategia z uniwersum Warhammera 40,000 wreszcie została zapowiedziana. Mechanicus 2 to jedna z wielu nowości, jakie przyniósł pokaz Skulls 2024

Tegoroczny pokaz Warhammer Skulls przyniósł fanom nowe informacje i zwiastuny. Wśród nich znajdziemy zapowiedzi Mechanicusa 2 oraz dodatku do Boltguna.

Źródło fot. Kasedo Games
i

Games Workshop przygotowało kolejną odsłonę corocznego pokazu Warhammer Skulls. Całość trwała niecałe 45 minut, podczas których fani kultowego uniwersum otrzymali spory zastrzyk nowych informacji i zapowiedzi.

Warhammer 40,000: Mechanicus 2

Jedną z niespodzianek była zapowiedź Warhammer 40,000: Mechanicus 2, czyli mocno wyczekiwanej kontynuacji wydanej w 2018 r. strategii turowej. Gra trafi na PC (Steam i Epic Games Store) oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie podano jednak daty premiery.

Nowa odsłona zaoferuje dwie grywalne kampanie – po jednej dla frakcji Mechanicus i Nekrons – a do pełnego zrozumienia fabuły konieczne będzie ukończenie obu. Gra pozwoli nam również podjąć wiele decyzji, które wpłyną na jej zakończenie.

Nowością jest wprowadzenie systemu osłon oraz posterunków, które można budować i ulepszać wraz z jednostkami. Rozgrywka ma natomiast toczyć się zarówno na powierzchni planety, jak i pod ziemią.

Pierwsza część może się pochwalić średnią ocen graczy na poziomie 8/10 (via Metacritic) oraz aż 92% pozytywnych opinii w serwisie Steam. Pozostaje mieć nadzieję, że kontynuacja będzie równie udana.

Warhammer 40,000: Boltgun – Forges of Corruption

Zapowiedziano również dodatek do Warhammera 40,000: Boltgun, zatytułowany Forges of Corruption. Będzie on dostępny na PC oraz konsolach PS4, PS5, XOne, XSX/S i Nintendo Switch. Na każdej z tych platform, poza ostatnią, tytuł zadebiutuje 18 czerwca. Posiadacze handhelda otrzymają go w późniejszym terminie.

DLC zaoferuje dodatkową kampanię składającą się z 5 zróżnicowanych poziomów. W jej trakcie, wykorzystując dwie nowe bronie – działo termiczne oraz wyrzutnię rakiet – uśmiercimy niespotykanych wcześniej przeciwników. Ponadto 18 czerwca udostępniona zostanie darmowa aktualizacja oferująca m.in. tryb hordy.

To oczywiście tylko część z tego, co zaprezentowano podczas tegorocznego pokazu Warhammer Skulls. Wśród innych nowości znajdziemy np. zwiastun trybów multiplayer w nadchodzącym Space Marine 2 czy zapowiedź aktualizacji do Darktide. Fani uniwersum Warhammera zdecydowanie mają na co czekać.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej