Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2023, 08:52

autor: Adrian Werner

„Rany, ta gra jest boska” - Warhammer 40K: Boltgun zachwycił, ma 96% pozytywnych opinii na Steam

Warhammer 40,000: Boltgun z przytupem zadebiutował na Steamie. Gracze rozpływają się w zachwytach nad tą brutalną strzelanką.

Źródło fot. Focus Entertainment
i

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera brutalnej retrostrzelanki Warhammer 40,000: Boltgun. Spodziewaliśmy się, że tytuł będzie godny uwagi, ale nawet nas zaskoczyło to, jak ciepło została przyjęta ta produkcja.

Warhammer 40,000: Boltgun zachwycił użytkowników Steam

Gracze na Steamie wyjątkowo entuzjastycznie powitali Warhammer 40,000: Boltgun.

  1. W serwisie Valve produkcja ma już 1,2 tys. recenzji, z czego aż 96% chwali ten tytuł, co kategoryzowane jest jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór.
  2. Gracze docenili świetną rozgrywkę i klimat. Podoba im się również wysoki poziom dopracowania oraz niska cena.
  3. Poniżej przytaczamy kilka przykładowych opinii graczy:

Rany, ta gra jest boska. Jakim cudem znaleźliśmy się w sytuacji, kiedy to zaskoczeniem jest, że w 2023 roku wychodzi nowa gra, za którą nie trzeba zapłacić pełnej ceny, która po prostu działa, przynosi nieokiełznaną zabawę i przyjemność, tak jak powinna. Dlaczego wielcy wydawcy nie potrafią tego zrobić?

Ale jazda :D. Gra jest świetna. Dynamiczna, płynna, wciągająca i do tego w stylowej oprawie audiowizualnej. Czuć klimat starych FPS-ów i jednocześnie powiew świeżości. Czuć, że gramy Ultramarinesem, a nie jakimś tam frajerem z pistoletem. (…) Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, to serio – za taką kasę nie ma co się zastanawiać. A, no i warte uwagi jest jeszcze to, że gra DZIAŁA perfekcyjnie. W dzisiejszych czasach, kiedy gry wychodzą w wersji beta, jest to unikatowe i godne pochwały. Bardzo polecam.

To najlepsza gra 40K w jaką grałem od czasów Dawn of War 2. Gratulacje Auroch Digital za stworzenie wspaniałej gry!

  1. Gra osiąga także świetne wyniki aktywności. Rekordem dnia premiery było 7561 graczy bawiących się jednocześnie na Steamie. To imponujący rezultat jak na w sumie dosyć niszową produkcję.

Warhammer 40,000: Boltgun – podstawowe informacje

Warto na koniec przytoczyć kilka podstawowych informacji na temat tego projektu.

  1. Warhammer 40,000: Boltgun ukazało się wczoraj na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStaton 5.
  2. Wydanie pecetowe możecie kupić w serwisie Steam za 71,99 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery.
  3. W PlayStation Store gra kosztuje 99 zł, a w Microsoft Store – 89,99 zł. Z kolei za wersję na Nintendo Switch zapłacicie ok. 99 zł.
  4. Gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warhammer 40,000: Boltgun należy do kategorii określanej mianem boomer shooterów. Jest to więc pierwszoosobowa strzelanka, która zarówno pod względem struktury rozgrywki, jak i oprawy, odwołuje się do pecetowych produkcji z lat 90. ubiegłego wieku. Patrząc po reakcjach graczy, połęczenie tej kategorii z uniwersum WH40K okazało się strzałem w dziesiątkę.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!