Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2024, 21:38

autor: Piotr Doroń

Diablo 4 trafi do Xbox Game Pass. Microsoft podał datę debiutu

Jedną z najważniejszych informacji ogłoszonych podczas prezentacji wizji przyszłości marki Xbox była zapowiedź debiutu gry Diablo 4 w Game Passie. Phil Spencer i spółka ogłosili, kiedy RPG akcji Blizzarda trafi do oferty usługi.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Microsoft przedstawił oficjalną wizję przyszłości marki Xbox. W trakcie blisko 23-minutowego nagrania podjęto szereg tematów, w tym kwestię rozwoju usługi Xbox i PC Game Pass. Zgodnie z oczekiwaniami Phil Spencer, Sarah Bond i Matt Booty ogłosili, że firma wreszcie zacznie wypełniać „zobowiązanie do oferowania gier Activision i Blizzard w ramach Game Passa”.

Pierwszym tytułem Activision Blizzard, który trafi do biblioteki abonamentu na konsolach Xbox i PC, będzie Diablo 4. Produkcja zadebiutuje w Game Passie 28 marca tego roku. Dalsze plany związane z przenoszeniem gier wydawcy nabytego w zeszłym roku przez Microsoft za rekordową kwotę nie są znane, choć można się spodziewać, że obejmą gry z serii Call of Duty. Pozostaje nam czekać na szczegóły.

34 miliony subskrybentów Game Passa

Jednocześnie w trakcie nagrania padło zapewnienie, że Game Pass będzie nadal dostępny tylko na platformach Xbox (zapewne firma ma tu na myśli cały ekosystem, a więc również PC, Androida i iOS – mobilnie dzięki Cloud Gaming).

Ogłoszono też, że z usługi korzystają obecnie 34 miliony osób na całym świecie. Poza tym możemy być pewni, że wszystkie gry first-party Microsoftu będą trafiać do Game Passa w dniu swojej oficjalnej premiery. Firma chce również zaoferować funkcje cross-save i cross-platform w jak największej liczbie produkcji.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej