Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2024, 15:55

Nowy patch do Diablo 4 ułatwi zdobycie uberunikatów

Patch 1.3.2 wkrótce trafi do Diablo 4, a wraz z nim opcja wytwarzania uberunikatów. O ile mamy już kilka takich przedmiotów w swojej kolekcji.

Źródło fot. Blizzard Entertainment / Microsoft.
i

Do Diablo 4 zmierza kolejna aktualizacja z poprawkami do Sezonu Konstruktów. Jutro firma Blizzard Entertainment wyda nowy patch, który naprawi kolejne błędy dręczące graczy w trzecim sezonie gry.

Choć lwia część zmian to po prostu usunięte usterki, patch 1.3.2 wprowadzi także ważną nowość. Gracze w końcu będą mogli sami wytwarzać uberunikatowe przedmioty.

Dotychczas gra dawała szansę na zdobycie tego typu ekwipunku po pokonaniu wrogów na co najmniej 85. poziomie oraz – od aktualizacji 1.2.0 – za zabicie Uber Duriela. Jednakże żadne z tych działań nie gwarantuje zdobycia uberunikatu. Pokonanie mocniejszego wcielenia Duriela daje na to 2% szans, a to i tak więcej niż w przypadku tego pierwszego sposobu.

Dlatego też gracze docenili zapowiedź dodania opcji wytwarzania nowych przedmiotów rej rangi, choć już niekoniecznie sposób, w jaki twórcy rozwiązali tę mechanikę. Będzie bowiem trzeba rozkładać zdobyte uberunikaty na olśniewające iskry, które alchemicy następnie transmutują w nowe uberunikalne wyposażenie.

Sama opcja ucieszyła fanów (via Reddit), podobnie jak zwiększenie szansy na „dropnięcie” uberunikatów poza walką z Uber Durielem. Jednakże internauci mają jedno zastrzeżenie: taka transmutacja będzie wymagała pięciu olśniewających iskier. Część graczy uważa, że to zbyt wiele, bo niektórzy z nich mają nie więcej niż 3 tego typu przedmioty. W efekcie owa opcja może być de facto bezużyteczna dla wielu osób.

Należy przy tym zaznaczyć, że wpis Blizzarda nie precyzuje, ile olśniewających iskier otrzymamy po rozbiciu uberunikatu. Być może, jak podejrzewają pesymistyczni gracze, będzie to tylko jedna iskra, ale niewykluczone, że zyskamy 2 lub 3 sztuki, a nawet więcej – choć to już raczej skrajny optymizm.

Dochodzi do tego kwestia zwiększonej szansy na zdobycie uberunikatów bez walki z Durielem. Tu również nie znamy szczegółów. Jeśli Blizzard nie ograniczy się do symbolicznej zmiany, nowa transmutacja (która zastąpi u alchemików opcję „Ulepsz zasoby”) może okazać się przydatna dla sporej części graczy.

Na konkrety poczekamy do jutra, kiedy to patch 1.3.2 trafi na serwery Diablo 4 i gracze przetestują wprowadzone zmiany.

  1. Diablo 4 – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej