Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2024, 15:00

autor: Zuzanna Domeradzka

Milion nabywców Last Epoch w early accessie. Rywal Diablo z ważnym kamieniem milowym tuż przed premierą wersji 1.0

Last Epoch we wczesnym dostępie zakupiło ponad milion osób. Wysoko oceniany RPG akcji otrzyma niedługo aktualizację o numerze 1.0.

Źródło fot. Eleventh Hour Games
i

Już wkrótce odbędzie się premiera pełnej wersji Last Epoch – RPG akcji, którego przygoda rozpoczęła się kilka lat temu w serwisie Kickstarter. W kwietniu 2019 roku tytuł ten ukazał się we wczesnym dostępie na Steamie, a twórcy pochwalili się, że od tamtego momentu sprzedał się w nakładzie miliona kopii.

To ważny kamień milowy dla – jak wiele osób mogłoby nazwać Last Epoch ze względu na podobieństwa w rozgrywce – konkurenta serii Diablo czy Path of Exile. Deweloperzy podziękowali za wsparcie i informacje zwrotne, jakie otrzymywali od fanów przez ostanie lata.

  1. Pełna wersja Last Epoch ukaże się 21 lutego – o godzinie 18:00 będzie można pobrać patch o numerze 1.0.
  2. W ramach aktualizacji do gry zostaną dodane m.in. dwie frakcje ściśle związane z handlem przedmiotami oraz czarnoksiężnik (ang. Warlock) i sokolnik (ang. Falconer).
  3. Standardową edycję Last Epoch można nabyć za 159,99 zł. Dostępne są również wersja Deluxe (227,99 zł) oraz Ultimate (299,99 zł), które zawierają m.in. cyfrowy soundtrack, przedmioty kosmetyczne i tzw. Echo Points (waluta w grze). Ceny gry nie ulegną zmienie po premierze pełnej wersji.

Warto dodać, że w ciągu ostatniego miesiąca liczba osób grających w produkcję studia Eleventh Hour Games wzrosła (via SteamDB), co jest zapewne spowodowane nadciągającą wielkimi krokami premierą pełnej wersji. Aktualnie w Last Epoch bawi się od 4 tysięcy do 8 tys. osób w tym samym czasie (wcześniej było to przeważnie 2 tys. graczy).

Produkcja otrzymywała do tej pory bardzo dobre opinie na Steamie. Wśród ponad 24 tys. wystawionych recenzji 85% jest pozytywnych.

  1. Last Epoch na Steamie