Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2024, 21:28

autor: Maciej Gaffke

Czarnoksiężnik i sokolnik z Last Epoch w szczegółach. Rywal Diablo 4 odkrył karty premierowej aktualizacji

Twórcy gry Last Epoch, która może być mocną konkurentką dla Diablo 4, przedstawili nam dokładniej klasę czarnoksiężnika oraz sokolnika, a także pełną listę nowości, które trafią do gry w ramach premierowego patcha. Tytuł od studia Eleventh Hour Games zadebiutuje już pojutrze.

Źródło fot. Eleventh Hour Games.
i

AKTUALIZACJA (oryginalna wiadomość z 18 lutego)

Studia Eleventh Hour Games opublikowało kompletną listę nowości, które trafią pojutrze (o godz. 18:00 polskiego czasu) do Last Epoch w ramach aktualizacji 1.0. Będą to m.in.:

 1. czarnoksiężnik (klasa mistrzowska akolity);
 2. sokolnik (klasa mistrzowska łotra);
 3. frakcje: Gildia Kupiecka oraz Koło Fortuny;
 4. nowe umiejętności dla paladyna i naturalisty (po jednej), przy czym ta druga klasa doczeka się także przeróbki jednego skilla);
 5. rezonanse – przedmioty pozwalające podarować część „dropu” graczowi, który nie brał udziału w walce;
 6. pełny tryb offline;
 7. ulepszenia oświetlenia;
 8. nowe cutscenki;
 9. pełne wsparcie kontrolera (pada).

Po blisko pięciu latach we wczesnym dostępie za tydzień zadebiutuje w końcu pełna wersja Last Epoch. Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę przed premierą, twórcy dokładniej przedstawili nam dwie klasy postaci i ich umiejętności.

Z ostatniego komunikatu deweloperów ze studia Eleventh Hour Games dowiedzieliśmy się więcej o czarnoksiężniku oraz sokolniku. Poza tym twórcy przypomnieli nam o frakcjach, które szerzej opisywaliśmy już miesiąc temu.

Last Epoch – poznaliśmy bliżej czarnoksiężnika i sokolnika

Czarnoksiężnicy, będący „praktykami zakazanych sztuk”, w trakcie rozgrywki skorzystają łącznie z pięciu umiejętności oraz tyluż zaklęć. Postacie te skoncentrują się szczególnie na osłabianiu przeciwników, nie zważając przy tym na dystans, jaki ich dzieli od celu. Czarnoksiężnicy będą dysponowali następującymi zdolnościami:

 1. Chthonic Fissure – w ziemi otwiera się szczelina, z której wylatują duchy, mające dręczyć naszych przeciwników;
 2. Chaos Bolts – pojawiają się ogień i pociski, które zadają obrażenia obszarowe;
 3. Ghostflame – zostaje wystrzelona potężna wiązka energii, szybko zużywająca pokłady many;
 4. Soul Feast – z naszych przeklętych rywali wydzierana jest dusza, a jej fragmenty wzmacniają naszą defensywę;
 5. Profane Veil – zmieniamy się w efemeryczny obłok przeklętej energii i zadajemy obrażenia rozłożone w czasie.
Umiejętności czarnoksiężnika w Last Epoch. Źródło: Eleventh Hour Games.
Umiejętności czarnoksiężnika w Last Epoch. Źródło: Eleventh Hour Games.

Jeśli zaś chodzi o sokolnika, to, jak mówi sama nazwa klasy, będzie on robił użytek z oswojonego sokoła. Postać ta ma łączyć w sobie kilka stylów rozgrywki, sprawdzając się zarówno w bezpośrednich starciach, jak i w walce na dystans – strzelając z łuku czy ciskając przedmiotami we wrogów. W sumie sokolnik będzie posiadał sześć umiejętności:

 1. Falconry – przywołanie sokoła, który zapewnia nam wsparcie w trakcie starcia i wykonuje nasze rozkazy;
 2. Falcon Strikes – na nasz rozkaz, krążący nad polem bitwy sokół namierza przeciwników i atakuje ich silnymi uderzeniami z powietrza;
 3. Aerial Assault – sokół przenosi nas z jednego miejsca w drugie. Po tym, jak nas odstawi, w kierunku pobliskich rywali wysyła sztorm piór;
 4. Dive Bomb – sokół wystrzela w powietrze, a następnie pikuje, zadając duże obrażenia obszarowe;
 5. Net – na naszych przeciwników zostaje rzucona sieć, która ich spowalnia i osłabia;
 6. Explosive Trap – zastawiamy śmiercionośną pułapkę, która wybucha przy pierwszym kontakcie (im dłużej ją rozmieszczamy, tym większe obrażenia zada).
Umiejętności sokolnika w Last Epoch. Źródło: Eleventh Hour Games.
Umiejętności sokolnika w Last Epoch. Źródło: Eleventh Hour Games.

Przypomnijmy, że Last Epoch oficjalnie zadebiutuje już 21 lutego na PC. Na grę czeka bardzo wiele osób, co udowadnia choćby milion sprzedanych kopii w ramach wczesnego dostępu. Warto też dodać, że tego RPG-a akcji promuje gwiazda Stranger Things – David Harbour, który sam odgrywa jedną z głównych ról w mającym premierę za miesiąc Alone in the Dark. Co ciekawe, w Last Epoch pojawi się związany z owym aktorem przedmiot. Najpewniej będzie to hełm dla akolity, ale na razie nie poznaliśmy szczegółów.

Źródło: David Harbour / Instagram.

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej