Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2011, 11:10

autor: Rezo

Soul Calibur V w 2012 roku

Po niekończącej się lawinie spekulacji i niedomówień, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach, Namco Bandai zajęło oficjalne stanowisko w sprawie premiery Soul Calibur V.

Po niekończącej się lawinie spekulacji i niedomówień, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach, Namco Bandai zajęło oficjalne stanowisko w sprawie premiery Soul Calibur V. Podczas konferencji prasowej „Level Up” w Dubaju, Hisaharu Tago, będący jednym z producentów w Namco Bandai ogłosił, że piąta odsłona tej kultowej gry pojawi się w 2012 roku. Więcej informacji możemy się spodziewać już w przyszłym miesiącu, w czasie zbliżających się targów E3.

Soul Calibur V w 2012 roku - ilustracja #1

Co do samej gry, to producent ujawnił bardzo mało szczegółów. Wiadomo, że jeżeli chodzi o tryb Story to jego akcja będzie rozgrywała się siedemnaście lat po wydarzeniach z poprzedniej części, a głównym bohaterem będzie młody mężczyzna imieniem Patroclus (syn Sophitii). Wątek fabularny SC V zbudowano w oparciu o filmik końcowy (outro) Seigfrieda z czwartej części gry. W piątce 39 letni Seigfried nie dzierży już tytułowego miecza. Tym razem, oprócz zupełnie nowych bohaterów spotkamy również postacie występujące we wcześniejszych produkcjach. Jak deklarują autorzy - będziemy świadkiem „zmiany pokoleniowej”, na której zbudowana zostanie zupełnie nowa historia prezentowanego w grze uniwersum.

Seria Soul Calibur znana jest z tego, że gości dosyć niecodzienne postacie. Za przykład może tutaj posłużyć chociażby słynny Link z The Legend of Zelda, czy też mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen. Tym razem również możemy spodziewać się niespodzianek, ale twórcy gry nie chcą na razie zdradzić niczego więcej.

A co w kwestii grywalności? Gra stanie się prostsza, a wyprowadzanie skomplikowanych technik będzie łatwiejsze. Dzięki temu rozgrywka będzie dynamiczniejsza i bardziej widowiskowa. Dodatkowo powraca znana już graczom opcja edycji postaci, lecz dokładniejsze szczegóły nie są jeszcze znane. Oczywiście o wszystkich dodatkowych detalach będziemy informować na bieżąco.

Przypominam, że już w 2010 roku Daishi Odashima, stojący od kilku lat na czele grupy deweloperskiej Project Soul, wyodrębnionej z firmy Namco Bandai i odpowiedzialnej za kolejne odsłony marki Soul Calibur, oficjalnie potwierdził deweloping części piątej. Na chwilę obecną gra zapowiadana jest na platformy PlayStation 3 oraz Xbox 360. Poniżej możecie obejrzeć trailer gry zaprezentowany podczas dubajskiej konferencji. Już w niedługim czasie będzie dostępny w wersji oficjalnej.