Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2009, 12:01

Resident Evil 5 - CD Projekt mówi, że będzie na pecetach, Capcom na razie milczy

Polska branża gier komputerowych rośnie w siłę. To cieszy, tym bardziej, że tytuły produkowane przez rodzime firmy są wysoko oceniane na całym świecie. Słowa najwyższego uznania należą się także dystrybutorom za to, że nasz rynek gier w dużej części przypomina cywilizowane rynki zachodnie. Czasem jednak i najlepszym może zdarzyć się wpadka. Na przykład „oficjalnie” zapowiedzieć coś, o czym światow

Pan Jerzy Cichocki oficjalnie ustosunkował się do swoich wypowiedzi z programu Gram.TV.

"Moja wypowiedź związana była z przypuszczeniem i analizą obecnych trendów, które pozwalają przypuszczać, ze głośna premiera konsolowa nie obędzie sie bez wersji PC. Tak było w przypadku choćby Grand Theft Auto IV. Jednakże nie posiadamy żadnych informacji z firmy Capcom na temat owej wersji."

Oryginalna treść wiadomości: Polska branża gier komputerowych rośnie w siłę. To cieszy, tym bardziej, że tytuły produkowane przez rodzime firmy są wysoko oceniane na całym świecie. Słowa najwyższego uznania należą się także dystrybutorom za to, że nasz rynek gier w dużej części przypomina cywilizowane rynki zachodnie. Czasem jednak i najlepszym może zdarzyć się wpadka. Na przykład „oficjalnie” zapowiedzieć coś, z ujawnieniem czego światowy wydawca czeka na stosowniejszą chwilę.

Burzę w szklance wody, która dziś rozpętała się w zachodnich serwisach może doprowadzić do rychłego zajęcia stanowiska przez Capcom w sprawie pecetowej edycji Resident Evil 5. Chodzi mianowicie o wypowiedź specjalisty z firmy CD Projekt, pana Jerzego Cichockiego, którego do studia zaprosiła ekipa programu telewizyjnego Gram.TV. Zapytany przez prezenterów o to, czy Resident Evil 5 trafi na pecety, pan Cichocki odpowiedział: „Wiemy, że będzie. Nie wiemy kiedy dokładnie, spodziewamy się drugiej połowy 2009 roku. ” Padła więc oficjalna deklaracja ze strony polskiego dystrybutora. Pytanie tylko, czy Capcom, czyli japoński wydawca serii nie potraktuje tej zapowiedzi jako niedźwiedziej przysługi. Wiemy doskonale, że RE5 szykowany jest z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Wiemy też, że Japończycy od jakiegoś czasu prowadzą politykę polegającą na produkowaniu gier na maksymalną, dostępną ilość platform. Ale wiemy również, że do tej pory, ze strony Capcomu nie padło żadne oficjalne oświadczenie w sprawie pecetowej edycji programu.

Resident Evil 5 - CD Projekt mówi, że będzie na pecetach, Capcom na razie milczy - ilustracja #1

Mamy Cię! ;-)

Kontaktowaliśmy się dzisiaj w tej sprawie z CD Projekt, pragnąc uzyskać więcej informacji i danych związanych z zawartością konwersji, jednakże firma nabrała wody w usta i nie chce komentować całego zajścia. Czyżby kolejny problem z utrzymaniem tajemnicy (vide przedwczesna zapowiedź konsolowego Wiedźmina)? A może zaplanowane działanie?

Póki co, Resident Evil 5 oficjalnie trafi tylko na konsole.

Filmik z całego „zajścia” możecie obejrzeć pod tym adresem.