Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2011, 11:29

autor: Adrian Werner

Renegade Ops - nowa gra twórców Just Cause 2 we wrześniu

W marcu studio Avalanche ujawniło swój najnowszy projekt, którym okazała się zręcznościówka Renegade Ops. Teraz poznaliśmy datę jej premiery.

Studio Avalanche znane jest głównie z serii Just Cause. Najnowszym projektem tego zespołu będzie przeznaczona do dystrybucji elektronicznej gra Renegade Ops. Twórcy właśnie ujawnili, że trafi ona do sprzedaży we wrześniu tego roku. Na rynku amerykańskim cena wyniesie 15 dolarów. Co ciekawe, na wszystkich platformach będzie też można za 30 dolarów kupić cztery egzemplarze. Takie rozwiązanie powinno przypaść do gustu graczom chcącym pobawić się z kolegami. Ogłoszeniu daty premiery towarzyszył nowy zwiastun:

W Renegade Ops wcielimy się w komandosów zasiadających za kierownicami ciężko uzbrojonych pojazdów. Akcja ukazana będzie z perspektywy lotu ptaka i twórcy nie kryją inspiracji takimi klasykami jak m.in. Cannon Fodder czy Jungle Strike. Zadaniem graczy będzie rozprawienie się z przywódcą organizacji terrorystycznej znanym jako Inferno. Całość powstaje na bazie technologii Avalanche Engine 2.0, czyli tej samej, która posłużyła do stworzenia Just Cause 2. Twórcy obiecują zarówno rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jej wydawcą jest firma SEGA. Warto dodać, że będzie to pierwszy projekt Avalanche Studios przeznaczony do dystrybucji elektronicznej.