Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2010, 09:45

autor: Jiker

Prezes SCEA o trzeciej odsłonie Killzone

Jack Tretton, prezes amerykańskiego oddziału koncernu Sony Computer Entertainment, oznajmił w jednym z programów GameTrailers TV, że powstanie trzeciej odsłony cyklu Killzone jest więcej niż pewne.

Jack Tretton, prezes amerykańskiego oddziału koncernu Sony Computer Entertainment, oznajmił w jednym z programów GameTrailers TV, że powstanie trzeciej odsłony cyklu Killzone jest więcej niż pewne.

Prezes SCEA o trzeciej odsłonie Killzone - ilustracja #1

Killzone 2

Guerrilla Games wykonało kawał dobrej roboty przy Killzone 1 i 2 ”, powiedział Tretton, zapytany o to, czy trzecia odsłona cyklu FPS-ów zostanie ujawniona w czasie czerwcowych targów E3. „Nie jestem do końca pewny, czy do oficjalnej zapowiedzi Killzone 3 dojdzie właśnie wtedy, ale mogę Wam obiecać, że kontynuacja serii z pewnością powstanie ”. W sumie mogliśmy się spodziewać, że taka kolej rzeczy nastąpi, szczególnie, że takowe sugestie pojawiały się już w przeszłości.

Przypominamy, że z plotkami na temat Killzone 3 mogliśmy się już zapoznać wielokrotnie. Po raz ostatni na początku bieżącego miesiąca, kiedy to redakcja serwisu CVG zasugerowała, że gra zadebiutuje jeszcze pod koniec tego roku i będzie oferować wsparcie dla kontrolera PlayStation Move i technologii 3D, a także kilka dni temu, gdy pojawiły się sugestie, że premiera odbędzie się w kwietniu 2011 roku, czyli w okresie, w którym rzekomo do sprzedaży ma również trafić Gears of War 3. Ostatnia odsłona cyklu, świetne niemal pod każdym względem Killzone 2, została udostępniona graczom w lutym 2009 roku. Według nieoficjalnych danych serwisu VGChartz.com gra znalazła ponad 2,2 miliona nabywców.

Tretton powiedział również w trakcie wywiadu, że zgodnie z oczekiwaniami nowe informacje o PlayStation Move – w tym zapewne cenę i być może dokładną datę debiutu – poznamy w czasie targów E3. Odbędą się one w terminie 15-17 czerwca bieżącego roku. Prezes SCEA oznajmił ponadto, że Agent – interesująca zapowiadają się produkcja firmy Rockstar Games – ciągle pozostaje tytułem na wyłączność względem konsoli PlayStation 3. Debiut dzieła, w którym przeniesiemy się w szpiegowskie realia końcówki lat siedemdziesiątych XX wieku, zapowiadany jest jeszcze na bieżący rok.