Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2017, 11:15

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (4-10 września 2017)

Ten tydzień, jeśli chodzi o premiery gier w Polsce i na świecie, to przede wszystkim konsolowy debiut Destiny 2 od studia Bungie. Ponadto na rynku pojawi się również między innymi Knack 2 oraz dodatek do Tyranny.

Rozpoczynający się właśnie tydzień jest nieco uboższy od poprzedniego pod względem liczby premier gier. Nie oznacza to jednak, że nie czeka nas w nim żadne duże wydarzenie. W najbliższą środę na rynku pojawi się bowiem Destiny 2, czyli wyczekiwany przede wszystkim przez miłośników poprzedniej części oraz innych produkcji studia Bungie Software futurystyczny MMOFPS. Pozwoli on na wcielenie się w ocalonych z zagłady Ostatniego Miasta, którzy rozpierzchli się po całej galaktyce i teraz poszukują sposobu na odzyskanie utraconych mocy i zemstę na odpowiedzialnych za rzeź ich pobratymców. Według słów deweloperów, w przeciwieństwie do „jedynki” tym razem fabuła będzie odgrywała istotną rolę. Ponadto, zgodnie z obietnicami twórców, w Destiny 2 znajdzie się mnóstwo ulepszeń rozgrywki względem poprzedniczki. Część z nich gracze mieli już okazje przetestować podczas otwartych beta-testów, które odbyły się w lipcu na PlayStation 4 i Xboksie One oraz w sierpniu na PC. Należy zaznaczyć, że środowa premiera dotyczy wyłącznie wersji konsolowych - edycja na komputery osobiste ukaże się 24 października. Gra będzie dostępna na wszystkich platformach w języku polskim (napisy i dubbing).

Gracze konsolowi rozpoczną swoją przygodę w Destiny 2 już w najbliższą środę. - Premiery gier w Polsce (4-10 września 2017) - wiadomość - 2017-09-05
Gracze konsolowi rozpoczną swoją przygodę w Destiny 2 już w najbliższą środę.

Bez wątpienia konsolowa premiera Destiny 2 jest najważniejszym tego typu wydarzeniem pierwszego tygodnia września. Nie powinna nam ona jednak przyćmić debiutu innych tytułów, które do niedzieli zadebiutują w Polsce i na świecie. Wśród nich znajduje się między innymi Knack 2. Przeznaczona wyłącznie na konsolę PlayStation 4 produkcja jest sequelem trójwymiarowej platformówki z 2013 roku. Wcielimy się w niej w robota, który dzięki umiejętności absorpcji potrafi znacznie zwiększyć swoje rozmiary, co ułatwi pokonywanie przeszkód oraz walkę z przeciwnikami. Całość będzie można przejść zarówno w pojedynkę, jak i ze znajomym w trybie kooperacji.

Ten tydzień to również premiery dodatków. 7 września na półkach sklepowych pojawi się Tyranny: Bastard's Wound. Rozszerzenie do ciepło przyjętego RPG-a od studia Obsidian pozwoli na odwiedziny w zupełnie nowym obszarze krainy Tiers i poznanie związanych z nim historii. 5 września pojawi się fabularne DLC do gry Sniper: Ghost Warrior 3. Dodatek zatytułowany Sabotaż skupi się na postaci Roberta Northa, brata głównego bohatera „podstawki”, i jego zadaniach na gruzińskiej ziemi. Prócz nowej mapy rozszerzenie wprowadzi również niespotykane dotąd gadżety, pojazdy oraz świeżą broń. Jutrzejszy dzień będzie również istotny dla wszystkich posiadaczy Przepustki Premium do gry Battlefield 1. 5 września zostanie im bowiem udostępnione najnowsze DLC do ostatniej produkcji studia EA Dice – W imię cara. Dodatek ten, jak sama nazwa wskazuje, skupiający się na carskiej Rosji, wprowadzi do tytułu mnóstwo nowych elementów - bronie, pojazdy, tryby zabawy, 6 map, Operację Albion i wiele innych. Osoby nieposiadające Przepustki Premium muszą poczekać na oficjalną premierę DLC W imię cara, która nastąpi 19 września.

W Tyranny: Bastard’s Wound zwiedzimy zupełnie nowy region krainy Tiers. - Premiery gier w Polsce (4-10 września 2017) - wiadomość - 2017-09-05
W Tyranny: Bastard’s Wound zwiedzimy zupełnie nowy region krainy Tiers.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 5 września

Środa, 6 września

Czwartek, 7 września

Piątek, 8 września

Premiery dodatków/DLC