Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Tyranny: Bastard's Wound (PC)

Tyranny: Bastard's Wound PC

Fabularne rozszerzenie do Tyranny od studia Obsidian Entertainment. Tyranny: Bastard's Wound przenosi graczy do nowego obszaru krainy Tiers, oddając w ich ręce los uchodźców uciekających przed prawem Kyrosa. Dodatek rozszerza również wątki Barika, Lantry'ego oraz Zwrotki.

To jest dodatek do gry Tyranny.

RPG | fantasy | widok izometryczny | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Tyranny: Bastard's Wound (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7września2017

7września2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bastard's Wound to tytuł rozszerzenia do Tyranny – ciepło przyjętej gry RPG opracowanej przez studio Obsidian Entertainment. Podobnie jak podstawowa wersja tej produkcji, dodatek pojawił się na platformie PC.

Fabuła

Tyranny: Bastard's Wound zabiera graczy w podróż do nowego obszaru krainy Tiers. Tym razem fabuła koncentruje się na nielegalnym obozie uchodźców, zamieszkanym przez ludzi, którzy uciekli przed bezwzględnym prawem, jakie stanowi Kyros i teraz są zmuszeni do życia w ukryciu. W momencie, w którym na miejscu pojawia się prowadzony przez nas bohater i jego drużyna, ich los spoczywa w naszych rękach.

Add-on rozszerza także wątki fabularne Barika, Lantry'ego oraz Zwrotki (znanych z głównej przygody) oraz pozwala poznać nowe szczegóły na temat plemienia Zwierzyc. Standardowo, opowieść ma nieliniowy przebieg, a to, jaką ścieżką podąży, determinują dokonywane przez nas wybory.

Mechanika

W Tyranny: Bastard’s Wound przemierzamy zupełnie nowy obszar. Filarem rozgrywki po raz kolejny jest wykonywanie zadań zlecanych przez postacie neutralne oraz realizacja misji powiązanych z wyżej wspomnianymi członkami drużyny.

Warto nadmienić, że wraz z opisywanym dodatkiem zadebiutowała darmowa aktualizacja. Update nie tylko wprowadził więcej udźwiękowionych kwestii dialogowych, lecz także rozbudował trzeci akt kampanii z podstawowej wersji gry. Ponadto, jeśli prowadzimy do boju bohatera wiernego Kyros, możemy liczyć na nowe zakończenie fabuły.

Kwestie techniczne

Wydane na platformie PC Tyranny: Bastard’s Wound jest niesamodzielnym dodatkiem, toteż wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Tyranny: Bastard's Wound

Klasyfikacja PEGI Tyranny: Bastard's Wound

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tyranny: Bastard's Wound

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad Q9505 2.8 GHz/AMD Athlon II X4 840 3.10 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Quad Q9505 2.8 GHz/AMD Athlon II X4 840 3.10 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7
Obsidian Entertainment pyta graczy o zdanie na temat DLC
Obsidian Entertainment pyta graczy o zdanie na temat DLC

wiadomość3 października 2017

Studio Obsidian Entertainment najwyraźniej poszukuje złotego środka dla swoich przyszłych produkcji – zespół postanowił wsłuchać się w opinie graczy i zapytać ich o zdanie na temat DLC.

Bastard's Wound - dziś premiera drugiego dodatku do Tyranny
Bastard's Wound - dziś premiera drugiego dodatku do Tyranny

wiadomość7 września 2017

Dziś wieczorem na Steamie ukaże się drugie rozszerzenie do gry RPG Tyranny od studia Obsidian Entertainment. W Bastard's Wound pojawi się m.in. nowa lokacja, a oprócz samego płatnego DLC ukaże się też darmowa aktualizacja.

Tyranny: Bastard’s Wound z datą premiery
Tyranny: Bastard’s Wound z datą premiery

wiadomość23 sierpnia 2017

Na trwających targach gamescom w Kolonii zademonstrowano zwiastun Tyranny: Bastard’s Wound, rozszerzenia do ubiegłorocznej gry RPG Tyranny. Poznaliśmy również datę premiery.

Tyranny z pierwszym DLC i darmową aktualizacją; drugi dodatek jeszcze w tym roku
Tyranny z pierwszym DLC i darmową aktualizacją; drugi dodatek jeszcze w tym roku

wiadomość13 czerwca 2017

Tyranny, najnowsze RPG od studia Obsidian Entertainment, otrzymało dzisiaj darmową aktualizację, wprowadzają m.in. funkcję Nowej Gry Plus. Ponadto ukazał się pierwszy dodatek DLC rozszerzający zawartość świata przedstawionego. Drugie rozszerzenie, wzbogacające kampanię fabularną Tyranny, ukaże się jeszcze w tym roku.