Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOSPS4Switch
Okładka Double Dragon IV (PC)
OkładkaDouble Dragon IV (PC)

Double Dragon IV

Czwarta odsłona legendarnego cyklu beat 'em upów, opracowana przez studio Arc System Works. W procesie produkcyjnym brały udział osoby mające na swoim koncie legendarne, poprzednie części serii, czyli Takaomi Kaneko, Yoshihisa Kishimoto, Koji Ogata, czy choćby Kazunaka Yamane.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Double Dragon IV Premiera

30sty2017

PC PS4

7wrz2017

Switch

28gru2017

AND iOS

Double Dragon IV to kolejna odsłona kultowej serii beat 'em upów; premiera gry zbiegła się z trzydziestymi urodzinami całego cyklu. Tytuł trafił między innymi na platformę PS4, PC itd., a za jego opracowanie odpowiada studio Arc System Works. Co ciekawe, w procesie produkcyjnym brały udział osoby mające na swoim koncie legendarne, poprzednie części serii. Wśród nich pojawia się Takaomi Kaneko (producent), Yoshihisa Kishimoto (reżyser), Koji Ogata (projektant postaci), czy choćby Kazunaka Yamane (kompozytor).

Mechanika

W Double Dragon IV akcja prezentowana jest z pespektywy bocznej. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu kolejnych etapów i eliminacji nadciągających zewsząd przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowanych bohaterów – choć początkowo dostępni są jedynie znani z poprzednich części serii Billy oraz Jimmy, w miarę czynionych postępów możemy przejmować kontrolę nad kolejnymi osobistościami z całej plejady herosów. W walce korzystamy zarówno z ciosów pięścią i kopniaków, jak i z rozbudowanego arsenału broni – mowa na przykład o nożach, kijach i kamieniach. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu, poziomy wieńczą potyczki z bossami, których pokonanie wymaga przede wszystkim odpowiednich umiejętności i refleksu.

Tryby gry

Podstawowym wariantem rozgrywki w Double Dragon IV na platformie PS4, PC itd. jest Story Mode. Akcja została osadzona po zakończeniu historii opowiedzianej w Double Dragon II: The Revenge, a głównymi bohaterami pozostają Billy oraz Jimmy. W tym trybie grać możemy zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innego gracza. Po ukończeniu przygody otrzymujemy dostęp do kolejnego trybu – Tower Mode został oparty na eliminacji kolejnych fal przeciwników i stopniowej wspinaczce na szczyt tytułowej wieży. To właśnie w ten sposób odblokowujemy kolejnych zawodników, w których następnie możemy wcielić się w trybie fabularnym oraz w trzecim module – 2P Duel Mode, gdzie mierzymy się w multiplayerowych starciach jeden na jednego. Ponadto wersja na PlayStation 4 robi użytek z funkcjonalności Share Play, pozwalając na wspólną zabawę przez Internet z osobami nieposiadającymi pełnej wersji gry. Niemniej, zdecydowano się na implementację ograniczenia czasowego – taka rozgrywka może potrwać maksymalnie godzinę.

Kwestie techniczne

Double Dragon IV charakteryzuje się prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną, zrealizowaną w stylistyce pixel art. Pod tym względem produkcja pozostaje wierna pierwowzorowi, który w znaczący sposób przyczynił się do popularyzacji gatunku beat ’em up.

Ostatnia modyfikacja 23 stycznia 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Double Dragon IV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Double Dragon IV Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8.1/10
PC
PS4
Switch
iOS
AND