Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDSwitchPCPS4iOS
Okładka Double Dragon IV (AND)

Double Dragon IV

Czwarta odsłona legendarnego cyklu beat 'em upów, opracowana przez studio Arc System Works. W procesie produkcyjnym brały udział osoby mające na swoim koncie legendarne, poprzednie części serii, czyli Takaomi Kaneko, Yoshihisa Kishimoto, Koji Ogata, czy choćby Kazunaka Yamane.

Akcji | 2D | beat 'em up | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Double Dragon IV (AND)

data premiery gry:

30sty2017

PC PS4

7wrz2017

Switch

28gru2017

iOS AND

Double Dragon IV to kolejna odsłona kultowej serii beat 'em upów; premiera gry zbiegła się z trzydziestymi urodzinami całego cyklu. Tytuł trafił między innymi na platformę PS4, PC itd., a za jego opracowanie odpowiada studio Arc System Works. Co ciekawe, w procesie produkcyjnym brały udział osoby mające na swoim koncie legendarne, poprzednie części serii. Wśród nich pojawia się Takaomi Kaneko (producent), Yoshihisa Kishimoto (reżyser), Koji Ogata (projektant postaci), czy choćby Kazunaka Yamane (kompozytor).

Mechanika

W Double Dragon IV akcja prezentowana jest z pespektywy bocznej. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu kolejnych etapów i eliminacji nadciągających zewsząd przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowanych bohaterów – choć początkowo dostępni są jedynie znani z poprzednich części serii Billy oraz Jimmy, w miarę czynionych postępów możemy przejmować kontrolę nad kolejnymi osobistościami z całej plejady herosów. W walce korzystamy zarówno z ciosów pięścią i kopniaków, jak i z rozbudowanego arsenału broni – mowa na przykład o nożach, kijach i kamieniach. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu, poziomy wieńczą potyczki z bossami, których pokonanie wymaga przede wszystkim odpowiednich umiejętności i refleksu.

Tryby gry

Podstawowym wariantem rozgrywki w Double Dragon IV na platformie PS4, PC itd. jest Story Mode. Akcja została osadzona po zakończeniu historii opowiedzianej w Double Dragon II: The Revenge, a głównymi bohaterami pozostają Billy oraz Jimmy. W tym trybie grać możemy zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innego gracza. Po ukończeniu przygody otrzymujemy dostęp do kolejnego trybu – Tower Mode został oparty na eliminacji kolejnych fal przeciwników i stopniowej wspinaczce na szczyt tytułowej wieży. To właśnie w ten sposób odblokowujemy kolejnych zawodników, w których następnie możemy wcielić się w trybie fabularnym oraz w trzecim module – 2P Duel Mode, gdzie mierzymy się w multiplayerowych starciach jeden na jednego. Ponadto wersja na PlayStation 4 robi użytek z funkcjonalności Share Play, pozwalając na wspólną zabawę przez Internet z osobami nieposiadającymi pełnej wersji gry. Niemniej, zdecydowano się na implementację ograniczenia czasowego – taka rozgrywka może potrwać maksymalnie godzinę.

Kwestie techniczne

Double Dragon IV charakteryzuje się prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną, zrealizowaną w stylistyce pixel art. Pod tym względem produkcja pozostaje wierna pierwowzorowi, który w znaczący sposób przyczynił się do popularyzacji gatunku beat ’em up.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Double Dragon IV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Double Dragon IV

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8.1/10
Wieści ze świata (Double Dragon IV, Hero’s Song) 27/12/2016
Wieści ze świata (Double Dragon IV, Hero’s Song) 27/12/2016

wiadomość27 grudnia 2016

Dziś piszemy o zapowiedzi Double Dragon IV (kolejnej chodzonej bijatyki z kultowej serii) i o wstrzymaniu prac nad grą RPG akcji Hero’s Song od Johna Smedleya. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
Switch
iOS
AND