Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2017, 11:45

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (16-22 października 2017)

W tym tygodniu na polskim i światowym rynku zadebiutuje Elex, czyli wyczekiwana przez wielu nowa gra od studia Piranha Bytes. Ponadto swoją premierę będą miały South Park: The Fractured But Whole oraz Gran Turismo Sport.

Czeka nas kolejny w tym roku interesujący tydzień, jeśli chodzi o premiery gier w Polsce i na świecie. W ciągu najbliższych siedmiu dni zadebiutuje bowiem kilka tytułów z niecierpliwością wyczekiwanych przez wielu. Pierwszym z nich jest Elex, czyli nowa gra RPG od studia Piranha Bytes, twórców kultowej między innymi w naszym kraju serii Gothic. Tym razem niemieccy deweloperzy zabierają nas na planetę Magalan, zniszczoną przez uderzenie meteorytu. Skała z kosmosu nie przyniosła ze sobą jednak tylko pożogi. Wraz z nią na planecie pojawiła się tajemnicza substancja – elex. Służy ona do produkcji uzbrojenia i rzucania czarów, lecz ma również efekt uboczny: pozbawia ludzi emocji. Mimo ryzyka o złoża surowca toczą się nieustanne walki. Gracze wcielają się w Jaxa, generała Albów, najpotężniejszej frakcji w uniwersum, który zdradzony przez swoich pobratymców musi odnaleźć się w świecie.

Elex stara się połączyć klimaty science-fiction i fantasy. - Premiery gier w Polsce (16-22 października 2017) - wiadomość - 2017-10-16
Elex stara się połączyć klimaty science-fiction i fantasy.

Elex jest dość typową grą studia Piranha Bytes, powielającą schemat zabawy znany jeszcze z pierwszego Gothica. Gracze zostają rzuceni na dużą mapę, otwartą na dowolną eksplorację. Należy jednak uważać – jest ona pełna niebezpieczeństw, z którymi można sobie poradzić za pomocą magii oraz broni białej i palnej. Aby dłużej przetrwać w tym postapokaliptycznym świecie przyszłości, trzeba przyłączyć się do jednej z trzech odmiennych frakcji - Berserkerów, Kleryków lub Banitów. Każda z nich wymusza na graczu inne podejście do zabawy oraz ma indywidualny zestaw zadań. Warto będzie zatem przejść Elexa więcej niż raz. Na planecie Magalan wylądujemy 17 października. Tytuł będzie dostępny na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dubbing). Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją Elexa.

Elex nie jest jedyną grą RPG, która pojawi się na rynku w tym tygodniu. Również 17 października, po wielu perturbacjach i przekładaniu daty premiery, w końcu zadebiutuje South Park: The Fractured But Whole. Oparty na kultowym serialu animowanym dla dorosłych tytuł jest kontynuacją ciepło przyjętej produkcji z 2014 roku, stworzonej przez studio Obsidian. Tym razem za grę odpowiedzialny jest Ubisoft, lecz wiele wskazuje na to, że podołał on zadaniu i stworzył godny sequel. W The Fractured But Whole dzieci z tytułowego miasteczka, ze znanym z poprzedniej części Nowym Dzieciakiem na czele, bawią się w superbohaterów. Niestety, liczne nieporozumienia sprawiają, że dochodzi między nimi do rozłamu. Jak się to wszystko skończy? Przekonamy się o tym już z samej przygody, w której bez wątpienia nie zabraknie kontrowersyjnego humoru. South Park: The Fractured But Whole zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

W South Park zjawili się tajemniczy superbohaterowie. - Premiery gier w Polsce (16-22 października 2017) - wiadomość - 2017-10-16
W South Park zjawili się tajemniczy superbohaterowie.

Ostatnie kilka tygodni było bardzo owocne dla wszystkich fanów wirtualnych wyścigów. Na rynku pojawiły się bowiem Project CARS 2 oraz Forza Motorsport 7. W środę 18 października zadebiutuje kolejny symulator zawodów samochodowych, należący do serii doskonale znanej głównie posiadaczom konsol marki PlayStation. Mowa tu o Gran Turismo Sport. W przypadku tej produkcji trochę ciężko mówić o pełnoprawnej kontynuacji cyklu – jest to raczej spin-off podobny chociażby do Gran Turismo 5 Prologue, będący przedsmakiem siódmej części. Skupia się on na trybie sieciowym – gracze, reprezentujący macierzyste kraje lub ulubionych producentów, walczą o prestiżowe tytuły oraz puchary licencjonowane przez organizację FIA. W tytule rzecz jasna nie zabraknie wielu prawdziwych samochodów i tras. W ubiegłym tygodniu studio Polyphony Digital wypuściło tymczasowe demo Gran Turismo Sport, które okazało się sporym sukcesem. Czy pełna wersja powtórzy ten wyczyn? Przekonamy się o tym już wkrótce. Tytuł ukaże się wyłącznie na PlayStation 4.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na grę, która ma swoją premierę dzisiaj. Chodzi o Overgrowth, czyli bijatykę TPP od studia Wolfire Games, w której walczą ze sobą antropomorficzne zwierzęta (głównie króliki). Tytuł, prócz kreacji świata, wyróżniają również starannie stworzone animacje. Jego debiut jest o tyle ciekawy, że kończy on niemal dziewięcioletni proces produkcyjny. Stopniowy rozwój Overgrowth mogli obserwować wszyscy – gra była bowiem dostępna na platformie Steam w ramach Early Access.

Po niemal dziewięciu latach produkcji na rynku w końcu pojawiła się pełna wersja Overgrowth. - Premiery gier w Polsce (16-22 października 2017) - wiadomość - 2017-10-16
Po niemal dziewięciu latach produkcji na rynku w końcu pojawiła się pełna wersja Overgrowth.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Poniedziałek, 16 października

Wtorek, 17 października

Środa, 18 października

Czwartek, 19 października

Piątek, 20 października

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.