Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchPCXONEPS4iOSAND
Okładka Warhammer Quest 2: The End Times (Switch)

Warhammer Quest 2: The End Times

Taktyczna turowa gra strategiczna w świecie Warhammera Fantasy, opracowana przez brytyjskie studio Perchang we współpracy z firmą Games Workshop. Jest to kontynuacja ciepło przyjętej produkcji z 2013 roku.

Strategiczne | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | elementy RPG | indie | Warhammer

Okładka Warhammer Quest 2: The End Times (Switch)

data premiery gry:

19paź2017

iOS

11kwi2018

AND

31sty2019

PC

20gru2019

XONE PS4

23gru2019

Switch

Warhammer Quest 2: The End Times jest strategią turową, będącą kontynuacją gry Warhammer Quest z 2013 roku. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, opracowanej przez studio Rodeo Games, za jej stworzenie odpowiedzialny jest brytyjski zespół Perchang. Produkcja powstała we współpracy z firmą Games Workshop, która w 1995 opracowała pierwowzór będący podstawą dla figurkowej gry bitewnej o tym samym tytule.

Fabuła

Historia opowiedziana w Warhammer Quest 2: The End Times rozpoczyna się po wydarzeniach z pierwszej części serii. Nad Starym Światem zawisło widmo rychłej zagłady, jaką mają nań sprowadzić siły Chaosu. Nie mając innego wyjścia, reprezentanci wszystkich zwaśnionych ras i specjalizacji łączą siły, by ramię w ramię stawić czoła nadciągającemu zagrożeniu. Do walki ruszają zatem zarówno wojownicy, jak i magowie bitewni, Witch Hunterzy, Mroczne Elfy czy wreszcie krasnoludzcy zabójcy.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniczce, w Warhammer Quest 2: The End Times akcja prezentowana jest w perspektywie top-down. Rozgrywka po raz kolejny została oparta na eksploracji podziemnych labiryntów oraz walce z napotkanymi przeciwnikami. Starcia toczą się w trybie turowym, a oparto je na punktach ataku, które możemy spożytkować nie tylko na wyprowadzanie ataków, lecz również na korzystanie z umiejętności specjalnych.

Z uwagi na fakt, że oponenci często atakują w grupach, kluczem do sukcesu jest opracowanie skutecznej taktyki i odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych członków drużyny. W miarę postępów rozwijamy zdolności bohaterów, a także zyskujemy dostęp do coraz potężniejszego wyposażenia i artefaktów, jakie zapewniają nam przewagę na polu bitwy.

Kwestie techniczne

Pomimo że pierwsza odsłona cyklu nie prezentowała się szczególnie imponująco, na oprawie graficznej Warhammer Quest 2: The End Times można zawiesić oko. Na uwagę zasługuje przede wszystkim pełne detali otoczenie oraz szczegółowe modele postaci i przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Warhammer Quest 2: The End Times

Klasyfikacja PEGI Warhammer Quest 2: The End Times

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer Quest 2: The End Times

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-530 2.93 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit
Warhammer Quest 2 The End Times trafi na Androida w kwietniu
Warhammer Quest 2 The End Times trafi na Androida w kwietniu

wiadomość30 marca 2018

Zespół Perchang ogłosił, że 11 kwietnia ukaże się androidowa wersja gry Warhammer Quest 2: The End Times, czyli taktycznego RPG fantasy, które zadebiutowało w zeszłym roku na iOS.

Warhammer Quest 2: The End Times ukaże się 19 października
Warhammer Quest 2: The End Times ukaże się 19 października

wiadomość7 września 2017

Studio Perchang poinformowało, że turowe RPG Warhammer Quest 2: The End Times trafi do sprzedaży na iOS 19 października tego roku.

AND
iOS
PC
XONE
PS4
Switch