Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONESwitchPS4
Okładka Bomber Crew (PC)

Bomber Crew

Hybryda gry strategicznej i symulatora, wzbogacona dodatkowo o elementy RPG. Bomber Crew od studia Runner Duck pozwala graczowi wcielić się w drugowojennego kapitana dowodzącego załogą bombowca.

Strategiczne | II wojna światowa | samoloty | elementy RPG | elementy zręcznościowe | indie | elementy symulacyjne | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Bomber Crew (PC)

data premiery gry:

19paź2017

PC

10lip2018

XONE PS4 Switch

Bomber Crew jest połączeniem gry strategicznej oraz symulatora z dodatkowymi elementami RPG. Jest to debiutancki produkt brytyjskiego studia Runner Duck.

Fabuła

W Bomber Crew wcielamy się w kapitana bombowca dowodzącego załogą podczas II wojny światowej. Nasze misje składają się z typowych zadań wykonywanych głęboko za liniami wroga: maszyny latające dalekiego zasięgu służą nam do eliminacji ważnych strategicznie celów militarnych i gospodarczych oraz do przeprowadzania zwiadu umocnień czy rozmieszczenia wrogich wojsk. W powietrzu liczy się zarówno trwałość poszycia bombowca, jak i stalowe nerwy oraz unikalne talenty jego załogi. To, czy okażemy się uhonorowanym medalami asem lotnictwa, czy skończymy swój żywot w płonącym wraku zależy tylko i wyłącznie od naszych umiejętności i decyzji.

Mechanika

Rozgrywka składa się z części przygotowawczej oraz właściwych misji lotniczych. Jeszcze w bezpiecznej bazie wojskowej wybieramy i trenujemy zwykłych niedoświadczonych rekrutów, by stali się najlepszymi podniebnymi specjalistami. Każdy z naszych podwładnych wyróżnia się odmiennymi umiejętnościami, przeszłością oraz innymi detalami. Warto o nich dbać, bo śmierć jest nieodwracalna. Bombowiec to skomplikowana maszyna i potrzebuje wielu różnych załogantów – na pokładzie musi być pilot, mechanik, paru strzelców, ładowniczy, co najmniej jeden radiowy oraz nawigator.

Gdy znajdziemy się w powietrzu, rozgrywka zaczyna pod wieloma względami przypominać grę FTL: Faster Than Light. Przy starciach z siłami wroga systemy samolotu zaczynają się psuć, ludzi zawsze wydaje się mniej niż zadań do wykonania i tylko chłodny umysł może nas ocalić przed rychłą śmiercią. Bombowce nie są jednostkami przeznaczonymi do bezpośredniej walki, dlatego każde napotkane umocnienie przeciwlotnicze, radar, wrogie myśliwce, powietrzne asy, a nawet niekorzystna pogoda stanowić może duże wyzwanie. Elementy symulacyjne sprawiają, że trzeba dbać o wiele szczegółów funkcjonowania samolotu. Nierzadko tracimy sterowność po celnej serii po ogonie, zaczyna nam się palić lewy silnik, puszcza hydraulika, kończy się paliwo lub naboje albo ktoś dostaje zabłąkaną kulą. Podczas misji zawsze jest więc jakaś rzecz do naprawienia i coś lub ktoś do załatania.

Gdy już znajdujemy się nad celem, bezpośrednio wcielamy się w operatora przyrządów, robiąc zdjęcia lub pilnując, by spuszczane ładunki trafiły w co trzeba. Na koniec pozostaje nam równie niebezpieczny powrót do domu, podczas którego uważnie trzeba obserwować topniejące w oczach zapasy paliwa.

Kwestie techniczne

Rysunkowa grafika w pełnym 3D nie grzeszy poziomem detali, ale nieco lżejsze spojrzenie na II wojnę światową przez soczewkę o pastelowych kolorach może być miłą odmianą dla zabłoconych realistycznych brązów. Oko przykuwa też dynamiczny system uszkodzeń poszycia, który dokładnie odwzorowuje na naszej jednostce odniesione obrażenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bomber Crew

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bomber Crew

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT lub lepsza
 • 300 MB HDD
 • Windows 7/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-6300 3.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti lub lepsza
 • 300 MB HDD
 • Windows 7/8.1/10
Bomber Crew za darmo
Bomber Crew za darmo

wiadomość14 stycznia 2021

Do 17 stycznia do godziny 19:00 czasu polskiego w Humble Store możemy za darmo zdobyć grę Bomber Crew. Tytuł otrzymamy w postaci klucza Steam.

Bomber Crew z zimową aktualizacją, dodatkiem Secret Weapons i przepustką sezonową
Bomber Crew z zimową aktualizacją, dodatkiem Secret Weapons i przepustką sezonową

wiadomość16 grudnia 2017

Niezależna gra Bomber Crew otrzymała zimową aktualizację i pierwszy dodatek pt. Secret Weapons. Do sprzedaży trafiła również przepustka sezonowa i oficjalna ścieżka dźwiękowa.

Bomber Crew - kreskówkowy symulator bombowca rozchodzi się jak ciepłe bułeczki
Bomber Crew - kreskówkowy symulator bombowca rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

wiadomość26 października 2017

Przed kilkoma dniami na komputerach osobistych ukazała się gra Bomber Crew. Tytuł okazał się sporym hitem sprzedażowym - na tyle dużym, że koszty produkcji zwróciły się już po 36 godzinach obecności na rynku.

Zapowiedziano Bomber Crew – grę o zarządzaniu załogą drugowojennego bombowca
Zapowiedziano Bomber Crew – grę o zarządzaniu załogą drugowojennego bombowca

wiadomość23 sierpnia 2017

Firma Curve Digital zapowiedziała wydanie debiutanckiej produkcji studia Runner Duck – Bomber Crew. Gra pozwoli pokierować załogą bombowca w trakcie niebezpiecznych misji na terenie wroga. Tytuł zadebiutuje 19 października na Steamie.

PC
XONE
PS4
Switch