Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2017, 09:41

autor: Góral

Bomber Crew - kreskówkowy symulator bombowca rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

Przed kilkoma dniami na komputerach osobistych ukazała się gra Bomber Crew. Tytuł okazał się sporym hitem sprzedażowym - na tyle dużym, że koszty produkcji zwróciły się już po 36 godzinach obecności na rynku.

Bomber Crew to sprytne połączenie strategii, gry RPG i symulatora bombowca. - Bomber Crew - kreskówkowy symulator bombowca rozchodzi się jak ciepłe bułeczki - wiadomość - 2017-10-26
Bomber Crew to sprytne połączenie strategii, gry RPG i symulatora bombowca.

Wypuszczona przed kilkoma dniami gra niezależna Bomber Crew osiągnęła spory sukces. Firma Curve Digital, wydawca produkcji, pochwaliła się, że koszty stworzenia tytułu zwróciły się w zaledwie 36 godzin od momentu premiery. Wiadomo, w przypadku niewielkiej pozycji, która została stworzona przez dwuosobowe studio Runner Duck, budżet produkcji zapewne nie był zbyt wielki. Niemniej wynik w granicach 50 tysięcy sprzedanych egzemplarzy (dzięki, Steam Spy) robi wrażenie. Jednocześnie jest to najlepsza premiera w historii Curve Digital, które wydało chociażby udane Stealth Inc: A Clone in the Dark.

„Premiera była genialna. Znaki pojawiały się już wcześniej – najbardziej wyczekiwana gra w historii Curve, ruch na steamowej karcie lepszy niż wszystko, co widzieliśmy do tej pory, ale w wydawaniu gier jest tak, że nigdy nie jesteś pewny, dopóki nie nastąpi oficjalny debiut. 20 minut po premierze wiedzieliśmy, że to będzie hit (…) To nasza największa premiera w historii. Gra absolutnie zmiażdżyła nasze początkowe cele” – stwierdził Simon Byron, szef Curve Digital.

Rezultat ten sprawił, że Bomber Crew najpewniej przerodzi się w nową serię gier, ale najpierw zostanie przeniesiona na inne platformy sprzętowe.

„Planujemy aktualizacje gry i szykujemy się na jej przyszłoroczną premierę na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch” – powiedział Byron.

Bomber Crew w skrócie:
  • symulator bombowca z elementami strategii i gry RPG;
  • dostępny na komputerach osobistych;
  • od 19 października sprzedano około 50 tysięcy egzemplarzy na Steamie.

Przypominamy, że akcja Bomber Crew ma miejsce podczas II wojny światowej. Gracze zarządzają załogą bombowca, wykonującą rozmaite misje. By jednak zacząć latać, najpierw musimy zebrać ludzi i ich wyszkolić. Co ważne, straceni załoganci przepadają na zawsze, więc warto o nich dbać, by nasza praca nie poszła na marne. Ponadto możemy modyfikować samolot, zmieniając silniki, kolor, dodając napisy itd. W powietrzu musimy korzystać z usług mechanika, który naprawia uszkodzone elementy, celować i robić zdjęcia. Na przebieg misji ma także wpływ szereg innych czynników – od warunków atmosferycznych, przez ilość paliwa, aż po zapas amunicji. Krótko pisząc, jest co robić i jak widać graczom odpowiada takie podejście do tematu.