Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitchANDXONEiOS
Okładka The Inner World: The Last Wind Monk (PS4)

The Inner World: The Last Wind Monk

Kontynuacja ciepło przyjętej gry przygodowej point-and-click niezależnego studia Fizbin. The Inner World: The Last Wind Monk rozgrywa się trzy lata po zakończeniu części pierwszej.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka The Inner World: The Last Wind Monk (PS4)

data premiery gry:

20paź2017

PC PS4 XONE

22lis2017

AND iOS

18lip2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Wind Monk to podtytuł kontynuacji ciepło przyjętej gry przygodowej typu point-and-click zatytułowanej The Inner World. Podobnie jak pierwsza odsłona cyklu opisywana produkcja jest dziełem niezależnego zespołu Studio Fizbin.

Fabuła

Pomimo że akcja The Inner World: The Last Wind Monk toczy się trzy lata po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii, ich znajomość nie jest konieczna, by cieszyć się z historii opowiedzianej w opisywanej pozycji. Robert, będący jednym z głównych bohaterów gry, spędził ostatnie trzy lata zamieniony w kamień. Przez ten czas reprezentowana przez niego dynastia fletonosych (ang. flute nose) zaczęła stopniowo tracić wpływy w krainie Asposia na rzecz złowrogiego Emila – łotrowi udało się nie tylko przekonać jej mieszkańców o tajemniczych związkach tej rodziny z mrocznymi siłami, lecz także przejąć władzę i zaprowadzić dyktaturę.

Jak nietrudno się domyślić, na barkach Roberta spoczywa zadanie powstrzymania wroga rodu – kluczem do sukcesu ma być odnalezienie enigmatycznego, tytułowego ostatniego mnicha wiatru. Na szczęście protagonista, który nie ma bladego pojęcia, jak się zabrać za realizację powierzonej mu misji, ponownie może liczyć na wsparcie wiernych przyjaciół. Mowa o Laurze i gołębiu Pecku, którzy pojawili się już we wcześniejszej odsłonie cyklu, a także o nowej, tajemniczej sojuszniczce znanej jako Mama Dola, wydającej się wiedzieć coś o przeznaczeniu Roberta.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, w The Inner World: The Last Wind Monk zajmujemy się głównie badaniem tajemnic skrywanych przez zróżnicowane lokacje (w toku przygody trafiamy między innymi do więzienia i w góry Shovel Mountains), rozwiązywaniem zagadek (opartych przede wszystkim na manipulacji rozmaitymi mechanizmami, wykorzystywaniu posiadanych przedmiotów lub na odgrywaniu wyuczonych piosenek na flecie-nosie Roberta) oraz prowadzeniem rozmów z napotkanymi postaciami neutralnymi i wykonywaniem dla nich mniej lub bardziej skomplikowanych zadań. W trakcie zabawy kontrolujemy na przemian Roberta, Laurę i Pecka, a z pomocą w rozwiązywaniu trudniejszych łamigłówek przychodzi zaimplementowany w grze system podpowiedzi.

Kwestie techniczne

The Inner World: The Last Wind Monk może się pochwalić dwuwymiarową grafiką wysokiej jakości – jej kreskówkowa stylistyka przywodzi na myśl europejskie filmy animowane, a wrażenie to jest potęgowane przez w pełni udźwiękowione dialogi oraz wpadającą w ucho muzykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Inner World: The Last Wind Monk

Klasyfikacja PEGI The Inner World: The Last Wind Monk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Inner World: The Last Wind Monk

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.33 GHz/Intel Atom 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7600 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
PS4
XONE
AND
iOS
Switch