Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2016, 17:50

autor: Góral

Poznań Game Arena 2016 już w ten weekend

W dniach 21-23 października odbędzie się kolejna edycja targów Poznań Game Arena. W związku z tym zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje związane z poznańskim świętem graczy i nie tylko.

W minioną niedzielę zakończyły się targi T-Mobile Warsaw Games Week, które w tym roku odwiedziło ponad 24 tysiące osób. Na tym jednak nie kończą się duże growe imprezy w naszym kraju, gdyż w najbliższy weekend, w dniach 21 – 23 października, odbędzie się kolejna edycja Poznań Game Arena w halach przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu. Na miejscu zjawi się szereg wystawców promujących nie tylko gry, ale także sprzęt komputerowy. By przybliżyć Wam nieco to wydarzenie, przygotowaliśmy niniejszą wiadomość, zawierającą wszystkie najważniejsze informacje.

Poznań Game Arena 2016 już w ten weekend - ilustracja #1

Wystawcy i atrakcje

Microsoft pojawi się ze sporych rozmiarów (ponad 400 metrów kwadratowych) strefą Xbox, na której prezentować będzie oczywiście konsolę Xbox One S oraz rozmaite gry, w tym ostatnie hity w postaci Gears of War 4 i Forza Horizon 3 oraz nadchodzące Dead Rising 4.

W strefie CDP.pl zorganizowany zostanie Wielki Giermasz, podczas którego sprzedawane będą różnorakie produkcje (ponad 300 tytułów na PC-ty i konsole), planszówki i nie tylko. Ponadto zagramy w Farming Simulator 17, zobaczymy Elex i Syberię 3, a także Moto Racer 4 w wersji na PlayStation VR. Dodatkowo firma przygotuje kilkanaście stanowisk ze strzelanką Overwatch oraz zorganizuje turniej w rzeczoną produkcję. Wszystko to uzupełni obecność Klabatera, czyli działu CDP.pl zajmującego się wydawaniem gier niezależnych, w tym Alice VR.

Gaijin Entertainment, producent i wydawca popularnego MMO War Thunder, pojawi się z dodatkiem Wilki Morskie. Będzie to pierwsza okazja w Polsce do przetestowania bitew okrętów bojowych. Firma przywiezie również grywalną wersję postapokaliptycznego Crossout.

IMGN.PRO udostępni dla zwiedzających pięć gier – Seven: The Days Long Gone, Husk, Expeditions: Viking, American Truck Simulator oraz Euro Truck Simulator 2. Ponadto firma zamierza ogłosić trzy nowe produkcje, a dodatkowo pokaże ich grywalne wersje. Niestety nie wiemy nic więcej na temat tych tajemniczych projektów.

11 bit studios przyjedzie do Poznania z Beat Cop autorstwa Pixel Crow oraz Tower 57 produkowanym przez Pixwerk. Dodatkowo nie zabraknie twórców Frostpunka, którzy opowiedzą o swojej grze.

W strefie Sony sprawdzicie PlayStation VR na siedmiu stanowiskach z takimi grami jak Rigs: Mechanized Combat League, Until Dawn: Rush of Blood, PlayStation VR Worlds czy Robinson: The Journey.

Natomiast Techland wraz z Mad Catz udostępni zwiedzającym Shadow Warriora 2 oraz zaprezentuje nowe modele myszy z serii R.A.T, a także serię słuchawek TRITON.

Wśród pozostałych wystawców znajdziemy:

 • Alienware,
 • Alsen.pl,
 • Asus,
 • Black Eye Games,
 • Bloober Team,
 • Cooler Master,
 • Corsair,
 • Kinguin,
 • Komputronik,
 • LG,
 • Twitch.
Game Industry Conference na PGA 2016. - Poznań Game Arena 2016 już w ten weekend - wiadomość - 2016-10-18
Game Industry Conference na PGA 2016.

Z pozostałych atrakcji warto wspomnieć o turnieju Tekken Tej Tournament 2016 w grę Tekken Tag Tournament 2. Zwycięzca zmagań zgarnie dwa tysiące złotych i dodatkowe gadżety. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu. Oprócz tego nie zabraknie pokazów cosplayu oraz kolejnej edycji Game Industry Conference, czyli konferencji przeznaczonej dla twórców gier oraz osób zainteresowanych gamedevem.

Stars4Fans

Podczas Poznań Game Arena, w dniach 22 – 23 października, odbędzie się wydarzenie zwane Stars4Fans, na którym będziecie mogli spotkać się ze znanymi YouTuberami (m.in. Blowek, Stuu, IsAmUxPompa oraz Ajgor Ignacy), zbić piątkę, zobaczyć występy na żywo itd. Impreza odbędzie się w hali nr 6.

Uwaga! Bilety na PGA nie uprawniają do wejścia na Stars4Fans. Jeżeli chcecie zobaczyć gwiazdy YouTube’a, musicie kupić specjalne wejściówki w cenie 55 zł na sobotę, 50 zł na niedzielę, 89 zł na dwa dni albo pakiet VIP, zapewniający wejście na backstage, catering, koszulkę i nie tylko. Dodatkowo zakup biletu na Stars4Fans daje dostęp na pozostałe hale targów.

 1. Program wydarzeń na Stars4Fans

Bilety

Bilety na PGA możecie zamawiać w przedsprzedaży na stronach tixer.pl, ticketpro.pl oraz kioskach i salonikach RUCH-u. Ceny wejściówek kształtują się następująco:

 • PGA VIP Day (21 października) - 120 zł za osobę (przedsprzedaż trwa do 20.10.2016 do godziny 20.00);
 • normalny jednorazowy na sobotę - 25 zł za osobę (przedsprzedaż trwa do 21.10.2016 do godziny 20.00);
 • normalny jednorazowy na niedzielę - 20 zł za osobę (przedsprzedaż trwa do 21.10.2016 do godziny 20.00).

Podczas targów również będzie można kupić bilety, o ile jeszcze jakieś zostaną, gdyż ich liczba jest ograniczona. Ceny w tym przypadku wynoszą 120 zł za osobę na PGA VIP Day, 30 zł za osobę na sobotę i 25 zł za osobę na niedzielę.

Godziny otwarcia Poznań Game Arena

 • 21 października - 10.00 – 18.00 – PGA VIP DAY
 • 22 października - 9.00 – 20.00
 • 23 października - 9.00 – 18.00

Kasy będą czynne pół godziny przed otwarciem hal, a w sobotę godzinę wcześniej.

Na stoisku CDP.pl po raz kolejny zostanie zorganizowany Wielki Giermasz / Źródło zdjęcia: CDP.pl. - Poznań Game Arena 2016 już w ten weekend - wiadomość - 2016-10-18
Na stoisku CDP.pl po raz kolejny zostanie zorganizowany Wielki Giermasz / Źródło zdjęcia: CDP.pl.