Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2011, 13:15

autor: Olek

Ponad 150 tys. preorderów na grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

O tym, jak gra Wiedźmin 2 radzi sobie na sklepowych półkach dowiemy się zapewne w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dzisiaj firma CD Projekt ujawniła jednak, że liczba przedpremierowych zamówień na kontynuację przygód Geralta z Rivii wyniosła ponad 150 tys. egzemplarzy. Dzieło studia CD Projekt RED jest też w ścisłej czołówce najpopularniejszych tytułów na Steamie oraz w sklepie Amazon.com.

O tym, jak gra Wiedźmin 2 radzi sobie na sklepowych półkach, dowiemy się zapewne w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dzisiaj firma CD Projekt ujawniła jednak, że liczba przedpremierowych zamówień na kontynuację przygód Geralta z Rivii wyniosła ponad 150 tys. egzemplarzy. Dzieło studia CD Projekt RED jest też w ścisłej czołówce najpopularniejszych tytułów na Steamie oraz w sklepie internetowym Amazon.com.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że drugą część Wiedźmina jeszcze przed premierą kupiło 111 tys. graczy. Te dane są już nieaktualne. W komunikacie wydanym przez spółkę Optimus (a właściwie CD Projekt, choć oficjalna zmiana nazwy planowana jest na III kwartał bieżącego roku) pojawia się znacznie wyższa liczba.

- Naszym ambitnym celem było osiągnięcie 100 tysięcy sztuk zamówionych w przedsprzedaży. Przekroczenie 150 tysięcy jest wyśmienitym wynikiem i bardzo dobrze rokuje jeśli chodzi o przyszłą sprzedaż gry – twierdzi Adam Kiciński, prezes Optimus S.A.

Ponad 150 tys. preorderów na grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - ilustracja #1

Przypomnijmy, że pierwsza część komputerowych przygód Geralta z Rivii rozeszła się w nakładzie ponad 1,7 miliona kopii, co jednak przełożyło się na zysk w wysokości zaledwie ok. 3 mln zł. W przypadku Wiedźmina 2 firma CD Projekt zakłada sprzedaż większą o ponad 30%. Według analityków BRE Banku, jeśli gra ukaże się także na konsolach, może w perspektywie trzech najbliższych lat przynieść zysk operacyjny rzędu 150 milionów złotych, a wartość przychodów powinna sięgnąć blisko 200 milionów złotych.

Co ciekawe, wczorajsza premiera Zabójców Królów oraz pierwsze, bardzo pochlebne recenzje nie przełożyły się na optymistyczne nastroje wśród inwestorów. Akcje spółki Optimus S.A. chwilami traciły na wartości nawet 7%. Na szczęście dzisiaj spadki są zdecydowanie mniejsze, co pozwala sądzić, że chodzi jedynie o chwilową korektę kursu.