Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2009, 08:46

autor: Maciej Śliwiński

Pierwsze rozszerzenie do Warhammer Online

Szykuje się dodatek do popularnej gry MMORPG, wydanego przez Electronic Arts Warhammer Online: Age of Reckoning. Kilka dni temu informowaliśmy o plotkach dotyczących zmian w WAR, zapowiadając jednocześnie, że więcej szczegółów ujawnionych zostanie 29 stycznia.

Szykuje się dodatek do popularnej gry MMORPG, wydanego przez Electronic Arts Warhammer Online: Age of Reckoning. Kilka dni temu informowaliśmy o plotkach dotyczących zmian w WAR, zapowiadając jednocześnie, że więcej szczegółów ujawnionych zostanie 29 stycznia.

Zgodnie z przypuszczeniami wczoraj producent gry, firma Mythic Games, oficjalnie zapowiedział pierwsze darmowe rozszerzenie do Warhammer Online: Age of Reckoning zatytułowane Call to Arms. Wprowadzenie zmian nie odbędzie się na zasadzie jednego dużego patcha. Zamiast tego, od marca do czerwca programiści Mythic będą systematycznie implementować nowe elementy do wirtualnego świata.

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w Call to Arms będzie dodanie dwóch nowych klas postaci. Do obecnych karier Krasnoludów dołączy Dwarf Slayer, o którym pisaliśmy niedawno. Będzie to klasa przeznaczona do walki kontaktowej o bardzo dużych zdolnościach ofensywnych. Do Greenskinów dołączy za to Choppa, również postać cechująca się walorami ofensywnymi. Więcej o obu nowych klasach postaci przeczytacie tu i tu.

Pierwsze rozszerzenie do Warhammer Online - ilustracja #1
Pierwsze rozszerzenie do Warhammer Online - ilustracja #2

Nowy dodatek przyniesie ze sobą również kilka nowych eventów. Co ciekawe będą one wprowadzane miesiąc po miesiącu i dzięki nim gracze będą odkrywać nowości związane z Call to Arms. W marcu rozpocznie się Bitter Rivals Event, dostępny dla wszystkich graczy. Pozytywne zakończenie związanych z nim zadań zaowocuje wcześniejszym odblokowaniem nowych klas postaci (tzw. head start), opisanych wyżej Slayera i Choppy. Więcej na temat Bitter Rivals pod tym adresem.

W kwietniu twórcy gry zapowiadają kolejny event - Beyond the Sands. Niestety dotyczące go szczegóły są na razie tajemnicą. Wiemy za to, że w maju gracze Warhammer Online wezmą udział w Rise of the Tomb Kings. Będzie to event, który wprowadzi graczy w Land of the Dead – nową podziemną lokację dodaną przez twórców gry.

W czerwcu Land of the Dead zostanie oficjalnie otwarty, razem z nowym obszarem do walki Realm vs Realm. Aby uzyskać dostęp do nowej lokacji, nowych questów i spotów znajdujących się w Land of the Dead, gracze będą zmuszeni do walki o utrzymanie kontroli nad całą strefą. Wydaje się, że jest to właśnie nowe rozwiązanie, o którym nie tak dawno mówił Paul Burnett z Mythic Games.

Więcej informacji na temat zbliżającego się dodatku znajdziecie w oficjalnej informacji prasowej.