Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 23:59

autor: "Vergil"

Konferencja Ubisoftu na E3 2018 – podsumowanie

Konferencja firmy Ubisoft poprzedzająca tegoroczne targi E3 dobiegła końca. Francuski wydawca przywiózł do Los Angeles zarówno zapowiedziane wcześniej produkcje, na czele z Assassin’s Creed Odyssey, jak i tytuły, o których jeszcze nie mieliśmy okazji usłyszeć.

Jak co roku firma Ubisoft zorganizowała konferencję poprzedzającą tegoroczne targi E3. Sprawdźmy, co takiego do Miasta Aniołów przywiózł francuski wydawca; oprócz pewniaków, o których słyszeliśmy wcześniej, wśród zaprezentowanych gier nie zabrakło miłych niespodzianek. Poniżej omawiamy poszczególne atrakcje; znajdziecie tu również odnośniki do pełnych wiadomości im poświęconych.

Just Dance

Konferencję rozpoczął efektowny pokaz tańca, który promował Just Dance 2019.

  1. Pełna wiadomość

Beyond Good & Evil 2

Kolejną produkcją zaprezentowaną przez Ubisoft było Beyond Good & Evil 2, które doczekało się klimatycznego zwiastuna wykonanego w technice CGI. Wystąpili w nim zarówno bohaterowie znani z wcześniejszych materiałów promujących ten tytuł, jak i Pey’j z pierwszej odsłony cyklu. Nasi podopieczni wplątali się w niezłe tarapaty – lodowa burza, która rozpętała się nad powierzchnią jednej z planet, o mały włos nie zniszczyła statku będącego bazą wypadową naszych herosów… by ostatecznie i tak padł on ofiarą ataku ze strony agresorów… pod przywództwem młodej Jade!

Dalej mogliśmy ujrzeć gameplay z wersji pre-alpha, rozgrywający się w charakterystycznym mieście Ganesha City. Na materiale ukazano sceny walki, lotów myśliwcem oraz krótkie fragmenty kosmicznych podróży. Następnie na scenę wkroczył Joseph Gordon-Lewitt, którego firma HITRECORD nawiązała współpracę z Ubisoftem; aktor i deweloperzy wspólnie zaprosili artystów do dzielenia się swoją twórczością, która, niezależnie od formy, będzie mogła trafić do gry.

  1. Pełna wiadomość

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Kolejne „pięć minut” przypadło na Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Ubisoft pochwalił się, że społeczność zgromadzona wokół tej produkcji liczy trzydzieści pięć milionów graczy; ekipa odpowiedzialna za ten tytuł nie kryje zadowolenia, bo jeśli społeczność fanów rośnie, rośnie również projekt. Grę czeka świetlana przyszłość, choćby ze względu na nadchodzące rozszerzenia i oficjalne turnieje. Autorzy zapowiedzieli również Another Mindset, czyli dokument poświęcony ośmiu profesjonalnym graczom wyłonionym spośród fanów gry.

Trials Rising

Następny widowiskowy i humorystyczny fragment konferencji poświęcono następnej części zręcznościowej serii Trials. Mowa o Trials Rising, które zmierza na PlayStation 4, Xboksa One, komputery osobiste i Nintendo Switch; balansować na krawędzi będziemy 29 lutego 2019 roku.

  1. Pełna wiadomość

Tom Clancy’s The Division 2

Oczywiście na konferencji Ubisoftu nie mogło zabraknąć drugiej odsłony cyklu Tom Clancy’s The Division. Produkcja ujrzała światło dzienne na konferencji Microsoftu, a tym razem gracze mogli posłuchać o tle fabularnym (choć wirus z jedynki w zasadzie nie jest już zagrożeniem, niebezpieczeństwo stanowi widmo wojny domowej, jakie zawisło nad Stanami Zjednoczonymi). Dalej obejrzeliśmy przejmujący zwiastun prezentujący życie w stojącej u progu całkowitego upadku Ameryce. Cała nadzieja w graczach, którzy wcielając się w agentów tytułowej Dywizji, spróbują rozprawić się z przestępczymi ugrupowaniami walczącymi o zdobycie władzy nad jak największym skrawkiem Waszyngtonu.

Następnie usłyszeliśmy o specjalizacjach prowadzonych do boju postaci – dokonany przez nas wybór będzie rzutował nie tylko na umiejętności protagonistów, lecz także na to, z jakiego uzbrojenia będą korzystać na placu boju. Poza tym dowiedzieliśmy się, że produkcja doczeka się raidów, a w pierwszym roku obecności na rynku otrzyma trzy darmowe DLC.

  1. Pełna wiadomość

Skull & Bones

Po krótkim koncercie na scenę wkroczyło Skull & Bones, czyli symulator pirata od ekipy Ubisoft Singapore. Francuski wydawca poświęcił kilka minut swojego show na pokazanie światu dynamicznego, brutalnego zwiastuna okraszonego muzyką z filmowego Króla Artura.

Następnie Ubisoftowi nie pozostało nic innego, jak pokazać kolejny trailer, prezentujący właściwą rozgrywkę. Autorzy zaprezentowali nam możliwości modyfikacji statku, na pokładzie którego udamy się na morskie łowy, a także pokazali spokojną żeglugę i „nieco” mniej spokojne starcia na morzu. Produkcja zachwyca oprawą graficzną – miejmy nadzieję, że tak wysoką jakość wizualiów uda się utrzymać twórcom w jej premierowej wersji, która ma zadebiutować w 2019 roku.

  1. Pełna wiadomość

Transference

Pojawienie się Elijaha Wooda na scenie zwiastowało prezentację Transference, czyli pierwszoosobowej gry przygodowo-eksploracyjnej, która powstaje z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Po krótkiej opowieści na temat przygotowywanych przez twórców atrakcji mogliśmy w końcu zobaczyć ten tytuł w akcji. Produkcja w ciekawy sposób wykorzystuje możliwości technologii FMV – sceny z prawdziwymi aktorami będą tu występować obok elementów stworzonych przy użyciu grafiki komputerowej.

  1. Pełna wiadomość

Starlink: Battle for Atlas

Następny krótki zwiastun prezentował dzieło zespołu Ubisoft Toronto, czyli zapowiedziane w zeszłym roku Starlink: Battle for Atlas, do którego przeniesiemy rzeczywiste modele statków kosmicznych. W trakcie zabawy trafimy do układu planetarnego Atlas; nie będzie to jednak sielankowa wycieczka, gdyż szybko staniemy się dla niego jedynym ratunkiem. Tytuł zadebiutuje 16 października 2018 roku.

Jak widać na powyższym materiale, kosmiczne starcia będą dynamiczne – przyda się więc nie tylko odpowiednia taktyka, ale i zręczne palce. W wersji na Nintendo Switch wystąpi również Fox McCloud – wygląda na to, że firmy Ubisoft i Nintendo są zadowolone ze współpracy. Ba, na scenę w pewnym momencie wkroczył nawet Shigeru Miyamoto, który otrzymał prezent od Yvesa Guillemota.

  1. Pełna wiadomość

For Honor

Ubisoft wciąż wierzy w sukces For Honor; chcąc zachęcić nowych graczy do zabawy, francuski wydawca udostępnia za darmo pecetowe For Honor Starter Edition za darmo. Promocja potrwa od 11 do 18 czerwca, a grę można dodać do swojej biblioteki na platformie Uplay. Na tym jednak nie koniec wieści, gdyż tytuł doczeka się dodatku zatytułowanego Marching Fire, który wprowadzi do gry nową frakcję – chińskich wojowników. Jako że mowa o najbardziej ambitnym z dotychczasowych DLC, za jego pośrednictwem autorzy rozszerzą listę trybów o kolejną pozycję; w Breach będziemy zdobywać twierdze lub bronić naszych fortec przed zakusami wrogów. Marching Fire zadebiutuje 16 października 2018 roku.

  1. Pełna wiadomość

The Crew 2

Na kilkanaście dni przed premierą The Crew 2 wydawca musiał przypomnieć światu o tej produkcji. 21 czerwca rozpoczną się jej otwarte beta-testy, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł sprawdzić atrakcje przygotowane przez ekipę Ivory Tower. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić okiem na jeszcze jeden trailer.

  1. Pełna wiadomość

Assassin’s Creed Odyssey

To była tylko formalność – Assassin’s Creed Odyssey, które zadebiutuje 5 października 2018 roku, uświetniło swoją obecnością konferencję francuskiego wydawcy. Gra, którą autorzy otwarcie określają mianem RPG-a, zabierze nas w podróż do antycznej Grecji. W trakcie zabawy trafimy w sam środek wojny pomiędzy Atenami i Spartą, wcielając się w prostego najemnika korzystającego ze złamanej włóczni Leonidasa, która zapewni mu nadnaturalne zdolności. O tym, że w tej produkcji pojawi się możliwość wyboru kwestii dialogowych, wiemy już od niedzieli; podobnie jak o tym, że znajdą się w niej bitwy morskie na wzór tych z Assassin’s Creed IV: Black Flag. Zatem bez zbędnego przedłużania – rzućmy okiem na rozbudowany, oficjalny film z rozgrywki.

  1. Pełna wiadomość