Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Transference (PS4)

Transference

Gra przygodowa utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, opracowana przez zespół FunHouse (dywizję studia Ubisoft Montreal) we współpracy z firmą SpectreVision.

Przygodowe | FPP | thriller | eksperymentalne/artystyczne | full motion video | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Transference (PS4)

producent: Spectrevision

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

18wrz2018

PC PS4 XONE

Transference jest grą przygodową zrealizowaną w konwencji thrillera psychologicznego, za której opracowanie odpowiada zespół FunHouse, będący oddziałem studia Ubisoft Montreal. Produkcja powstała we współpracy z firmą SpectreVision, którą założyli aktor Elijah Wood i reżyserzy Daniel Noah oraz Josh C. Waller. Tytuł trafił na wiele platform, a wersje na komputery osobiste i PlayStation 4 wykorzystują gogle wirtualnej rzeczywistości oraz dedykowane kontrolery ruchowe, aczkolwiek nie wymagają ich do działania.

Fabuła

W Transference naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki skrywanej przez pewną rodzinę, której członkowie są dotknięci rozmaitymi obsesjami. W trakcie zabawy staramy się rozprawić z problemami trapiącymi poszczególne osoby poprzez badanie ich wspomnień, przeniesionych w formę cyfrową.

Opowiedziana w grze historia ma nieliniowy przebieg, a to, jaką ścieżką podąży (a co za tym idzie – również losy członków rodziny), zależy od podejmowanych przez nas decyzji.

Mechanika

Miejscem akcji w wydanym na platformie PC, PS4 i XONE Transference jest dom wyżej wspomnianej rodziny. Wędrując po jego pomieszczeniach, napotykamy kolejne postacie przemierzając zakamarki ich umysłów odtworzonych w wirtualnej rzeczywistości, odkrywamy gnieżdżące się w nich sekrety i słabości, a także pozyskujemy materiały dowodowe. To od nas zależy, w jaki sposób zostaną wykorzystane te ostatnie.

Kwestie techniczne

Jak wspomniano wcześniej, Transference robi użytek z gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych. W przypadku wersji pecetowej mowa o Oculusie Rifcie (i kontrolerach Oculus Touch) oraz HTC Vive; edycja na PlayStation 4 wykorzystuje z kolei gogle PlayStation VR, a także kontrolery PlayStation Move.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Gry podobne do Transference

Klasyfikacja PEGI Transference

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Transference - przygodówka Ubisoftu na niepokojącym zwiastunie
Transference - przygodówka Ubisoftu na niepokojącym zwiastunie

wiadomość11 czerwca 2018

Firma Ubisoft pokazała nowy klimatyczny zwiastun przygodówki Transference, czyli psychologicznego thrillera, w którym spróbujemy znaleźć drogę ucieczki z wnętrza udręczonego umysłu.

Poznajcie Transference, czyli thriller psychologiczny od Ubisoftu
Poznajcie Transference, czyli thriller psychologiczny od Ubisoftu

wiadomość12 czerwca 2017

Pierwszą nową marką, jaka zagościła na konferencji Ubisoftu, było Transference. Produkcja określana mianem psychologicznego thrillera doczekała się enigmatycznego zwiastuna, w którym wystąpił Elijah Wood.

PC
PS4
XONE