Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 17:13

autor: Vergil

Data premiery i mnóstwo potwierdzonych informacji nt. Assassin’s Creed Odyssey

Zapis wywiadu z Mel MacCoubrey odpowiadającą za narrację w Assassin’s Creed Odyssey obfituje w konkretne informacje na temat tej produkcji. Wygląda na to, że autorzy przygotowują najbardziej rewolucyjną z dotychczasowych odsłon cyklu.

Firmie Ubisoft nie udało się zatrzymać wycieku informacji dotyczących Assassin’s Creed Odyssey. Po niedzielnej porcji obrazków, z których dowiedzieliśmy się naprawdę sporo na temat zawartości przygotowywanej przez Ubisoft, światło dzienne przedwcześnie ujrzał zapis wywiadu z Mel MacCoubrey odpowiadającą za warstwę narracyjną gry, urozmaicony ujęciami z rozgrywki. Sprawdźmy więc, co czeka nas w produkcji, która trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste 5 października bieżącego roku.

Fabuła i główni bohaterowie

Zacznijmy od tego, że akcja Assassin’s Creed Odyssey w istocie zostanie osadzona w czasie wojny peloponeskiej, a więc pomiędzy 431 a 404 rokiem przed naszą erą. Przed rozpoczęciem zabawy wybierzemy, czy wolimy się wcielić w Kassandrę, czy Alexiosa. Herosi będą pochodzić ze Sparty, gdzie oboje byli wychowywani na wojowników; wybraną postać poznamy jako dziecko, by następnie przenieść się w czasie o siedemnaście lat w przód, kiedy to będzie odbywać szkolenie na wyspie Kefalonia, mające przygotować ją do roli najemnika. Życie protagonisty lub protagonistki przewróci się do góry nogami za sprawą kontraktu, który dosłownie otworzy przed nim (lub przed nią) cały rozległy świat, rozpoczynając tytułową „Odyseję”.

Alexios z pewnością będzie się cieszył powodzeniem u płci pięknej. - Data premiery i mnóstwo potwierdzonych informacji nt. Assassin’s Creed Odyssey - wiadomość - 2018-06-11
Alexios z pewnością będzie się cieszył powodzeniem u płci pięknej.

W żyłach Alexiosa i Kassandry będzie płynąć krew Pierwszej Cywilizacji, a ich powiązania z przodkami autorzy zamierzają wykorzystać w znaczący, choć na ten moment tajemniczy sposób powiązany z mitologią. Skoro mowa o „tych, którzy byli przed nami”, warto zwrócić uwagę na fakt, że w opisywanej produkcji istotną rolę ma odegrać wątek współczesny, którego główną bohaterką będzie Layla znana z Assassin’s Creed Origins. Deweloperzy obiecują, że starali się dochować wierności historycznym realiom, jednocześnie nie rezygnując z odniesień do greckiej mitologii, która przez wieki kształtowała tamtejszą kulturę.

Z uwagi na fakt, że opowiedziana w grze historia będzie się koncentrować na kontraście pomiędzy porządkiem i wolną wolą (czyli wartościami reprezentowanymi kolejno przez Templariuszy i Asasynów), twórcy doszli do wniosku, że w Assassin’s Creed Odyssey powinni pozwlić graczom na podejmowanie decyzji i wybór kwestii dialogowych. Jeśli wierzyć zapewnieniom MacCoubrey, te pierwsze nie będą czarno-białe; ponadto należy odnotować, że nie będziemy mogli zmieniać historycznego biegu wydarzeń, a jedynie wpływać na osobiste losy naszych podopiecznych.

Świat gry i żegluga

Pomiędzy wyspami będziemy się przemieszczać na pokładzie łodzi. - Data premiery i mnóstwo potwierdzonych informacji nt. Assassin’s Creed Odyssey - wiadomość - 2018-06-11
Pomiędzy wyspami będziemy się przemieszczać na pokładzie łodzi.

Widoczny powyżej obrazek prezentujący mapę świata gry (największego z dotychczas stworzonych przez Ubisoft) również jest prawdziwy. Po tej zalanej wodą piaskownicy będziemy poruszać się nie tylko pieszo, lecz także na pokładzie łodzi, którą niczym Kawkę w Assassin’s Creed IV: Black Flag poddamy rozmaitym modyfikacjom; potencjał bojowy statku zwiększymy również poprzez rekrutację członków załogi (niektórzy z nich zapewnią nam dodatkowe buffy pokroju zwiększonej odporności na ataki czy zwiększonej siły rażenia) oraz pozyskiwanie umiejętności specjalnych związanych z żeglugą.

Samo pływanie i walka na morzu prezentują się natomiast bardzo podobnie do tego, co mogliśmy zobaczyć w kilku osobnych fragmentach Assassin’s Creed Origins. Na wodach Morza Egejskiego spotkamy zarówno Ateńczyków i Spartan, jak i piratów oraz najemników.

Walka, wyposażenie i umiejętności

Assassin’s Creed Odyssey zaoferuje rozbudowane możliwości zarządzania wyposażeniem postaci. - Data premiery i mnóstwo potwierdzonych informacji nt. Assassin’s Creed Odyssey - wiadomość - 2018-06-11
Assassin’s Creed Odyssey zaoferuje rozbudowane możliwości zarządzania wyposażeniem postaci.

Fundamentem dla systemu walki z Assassin’s Creed Odyssey był ten, który autorzy opracowali na potrzeby wcześniejszej części serii. Twórcy wykonują jednak duży krok naprzód, pozwalając nam dostosować do indywidualnych preferencji poszczególne elementy ubioru prowadzonego przez nas wojownika (przypomnijmy, że w Assassin’s Creed Origins mogliśmy wybierać pomiędzy gotowymi kostiumami); osobno dobierzemy więc hełmy, karwasze, pancerze czy choćby buty, a jeśli zajdzie taka potrzeba – poddamy je stosownym modyfikacjom. W grze powróci też system rozwoju postaci oparty na wykupywaniu rozmaitych umiejętności (mowa tak o skillach typowo bojowych, jak i o powiązanych ze skradaniem, którego także tutaj nie zabraknie).

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed
  2. Assassin’s Creed Odyssey - wyciek screenów i powódź informacji
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.