Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 16:24

Halo 5 Guardians zmierza na PC? [Aktualizacja: Nie, nie zmierza]

Na oficjalnej stronie Halo 5: Guardians niespodziwanie pojawiła się wzmianka o wersji pecetowej, sugerując, że firma Microsoft szykuje się do zapowiedzi konwersji gry na PC.

Czy Halo 5 zmierza na PC? - Halo 5 Guardians zmierza na PC? [Aktualizacja: Nie, nie zmierza] - wiadomość - 2018-06-11
Czy Halo 5 zmierza na PC?

AKTUALIZACJA:

Niestety, płonne okazały się nadzieje rozbudzone przez pojawienie się wzmianki o wersji pecetowej na oficjalnej stronie Halo 5: Guardians.

Firma Microsoft zabrała głos w sprawie i wyjaśniła, że był to błąd. Wydawca nie wykluczył, że kiedyś w przyszłości gra może zawitać na PC, ale kategorycznie stwierdził, że obecnie nie ma żadnych takich planów.

HALO 5: GUARDIANS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 343 Industries
  2. Wydawca: Microsoft Studios
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: XONE
  5. Data premiery: 27 października 2015 r.

Wczoraj, na poprzedzającej targi E3 konferencji firmy Microsoft, zapowiedziano projekt Halo Infinite, który zmierza nie tylko na Xboksa One, ale również na PC. Okazuje się, że to nie jedyna odsłona cyklu, która może trafić na pecety. Na oficjalnej stronie Halo 5: Guardians pojawiła się informacja, że „gra jest dostępna wyłącznie na konsoli Xbox One i Windows 10”. Przedtem o tej drugiej platformie nie było tam żadnej wzmianki.

Przypomnijmy, że gra Halo 5: Guardians trafiła do sprzedaży 27 października 2015 roku. Do tej pory zagrać w nią mogli jednak tylko posiadacze Xboksa One. Oficjalna strona zawiera odnośnik do sklepu Microsoft Store, ale tam wymieniona jest wyłącznie edycja konsolowa.

Trudno jednak uwierzyć, że po ponad dwóch latach od premiery ktoś przez pomyłkę dodał wzmiankę o wersji pecetowej. Najprawdopodobniej jakiś pracownik po prostu się pospieszył i zaktualizował stronę, zanim konwersja została oficjalnie zapowiedziana.

Wczoraj Microsoft nic nie wspomniał o wydaniu pecetowym Halo 5: Guardians, ale konferencja firmy koncentrowała się głównie na grach konsolowych. Natomiast dzisiaj o północy wystartuje PC Gaming Show i impreza ta wydaje się idealnym momentem, aby ujawnić ten projekt.

Warto przypomnieć, że ostatnimi czasy marka coraz częściej pojawiała się PC. Gracze komputerowi otrzymali m.in. strategie Halo Wars: The Definitive Edition i Halo Wars 2 oraz strzelanki Halo: Spartan Assault i Halo: Spartan Strike. Dostali również edytor map Halo 5: Forge, Do tej pory Microsoft powstrzymywał się jedynie przed konwersjami głównych odsłon cyklu. Ale teraz, po zapowiedzi Halo Infinite, wiemy już, że i w tej kwestii zaszła pozytywna zmiana.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Halo 5: Guardians