Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Halo 5: Forge (PC)

Halo 5: Forge PC

Przeznaczone dla użytkowników pecetów darmowe narzędzie, łączące w sobie funkcjonalność edytora map do gry Halo 5: Guardians z możliwością zabawy wieloosobowej na stworzonych przez członków społeczności poziomach.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Halo 5: Forge (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8września2016

8września2016

Windows Store

Halo 5: Forge to przeznaczone dla użytkowników komputerów PC z systemem Windows 10 darmowe narzędzie, łączące w sobie funkcjonalność rozbudowanego edytora map do trybu multiplayer gry Halo 5: Guardians z możliwością zabawy wieloosobowej na stworzonych przez członków społeczności poziomach.

Mechanika

W przeciwieństwie do kilku xboksowych exclusive’ów, które w latach 2015-2016 trafiły także na komputery PC, wydane w październiku 2015 roku Halo 5: Guardians to gra dostępna wyłącznie dla użytkowników konsol Xbox One. Swoistą namiastkę tytułu na popularnych „blaszakach” pozwala jednak stworzyć przygotowany przez firmę Microsoft i studio 343 Industries edytor o nazwie Halo 5: Forge (nazwa nawiązująca do znanego z pełnoprawnych odsłon serii Halo trybu Kuźni). Stanowi on rozbudowane narzędzie, przeznaczone do własnoręcznego projektowania map dla trybu wieloosobowego gry Halo 5: Guardians. Mapy te możemy kreować całkowicie od zera, bądź wziąć na warsztat te stworzone przez samych twórców. Na potrzeby edytora przygotowano bowiem trzy potężne, sandboksowe lokacje: Alpine, Glacier oraz Space, które da się dowolnie przebudowywać i zapełniać rozmaitymi obiektami. Powstałe na naszych komputerach projekty możemy następnie udostępniać innym członkom społeczności, a także pobierać i wykorzystywać do zabawy w trybie multiplayer w grze Halo 5 na konsoli Xbox One.

Choć w swej pierwotnej wersji Halo 5: Forge oferował wyłącznie funkcjonalność edytora map, wprowadzona kilka tygodni po premierze ogromna aktualizacja aplikacji umożliwiła również użytkownikom zabawę na stworzonych przez siebie mapach, czyniąc z niej darmową strzelaninę sieciową, będącą samodzielną wersją trybu wieloosobowego z Halo 5. Wart podkreślenia jest także fakt, że opisywana aplikacja pozwala na współdzielenie zawartości pomiędzy użytkownikami Windowsa 10 oraz Xboksa One, a materiały tworzone przez użytkowników zarówno w Halo 5: Guardians, jak i Halo 5: Forge dostępne są dla posiadaczy obu platform sprzętowych.

Tryby gry

Wydany na PC z Windowsem 10 Halo 5: Forge przeznaczony jest wyłącznie do zabawy w trybie multiplayer, pozwalając nie tylko na grę na stworzonych przez społeczność planszach, ale także na wykorzystanie oryginalnych map i trybów gry z Halo 5 do rozgrywania meczów niestandardowych w gronie nawet 16 graczy.

Kwestie techniczne

Ponieważ aplikacja Halo 5: Forge tworzona była od podstaw z myślą o komputerach PC, to choć wykorzystuje ona silnik gry macierzystej, całość dostosowana została do możliwości współczesnych pecetów, oferując m.in. obsługę rozdzielczości ekranowych do 4K włącznie, poprawiony model sterowania oraz możliwość wykorzystania klawiatury i myszy – zarówno w trybie edycji, jak i samej gry. Integralną częścią Halo 5: Forge jest również aplikacja Halo, zapewniająca dostęp do najnowszych wieści, filmików, samouczków, zawartości tworzonej przez społeczność, informacji o aktualizacjach oraz wielu innych materiałów z uniwersum Halo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 16  

Wymagania wiekowe Halo 5: Forge

16+

Wymagania sprzętowe Halo 5: Forge

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.4 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 380 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5 2.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 650 Ti/Radeon R7 260 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 10

Wieści ze świata (Halo 5: Forge, Chiny, World of Warcraft: Legion) 7/9/2016
Wieści ze świata (Halo 5: Forge, Chiny, World of Warcraft: Legion) 7/9/2016

wiadomość7 września 2016

Dziś piszemy o debiucie edytora Halo 5: Forge w Windows Store, prognozach dotyczących rynku gier mobilnych w Chinach oraz o wypuszczeniu aplikacji towarzyszącej do World of Warcraft: Legion na systemach iOS i Android. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Halo 5: Forge - poznaliśmy wymagania sprzętowe
Halo 5: Forge - poznaliśmy wymagania sprzętowe

wiadomość27 sierpnia 2016

Studio 343 Industries ujawniło wymagania sprzętowe PC-towej wersji edytora Halo 5: Forge, który ukaże się w Windows Store 8 września. Program pozwoli tworzyć multiplayerowe mapy do Halo 5: Guardians i testować je na komputerze w maksymalnie 16 osób.

Wieści ze świata (Halo 5: Forge, Deus Ex: Mankind Divided, Titanfall 2) 25/8/2016
Wieści ze świata (Halo 5: Forge, Deus Ex: Mankind Divided, Titanfall 2) 25/8/2016

wiadomość25 sierpnia 2016

Dziś piszemy o dacie premiery edytora Forge do Halo 5 w wersji na Windows 10, pierwszym patchu do Deus Ex: Mankind Divided (tylko na PC) i o zmianach w rozgrywce w Titanfall 2, jakie zostaną wprowadzone po niedawnych testach technicznych. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.