Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2016, 15:27

Wieści ze świata (Halo 5: Forge, Chiny, World of Warcraft: Legion) 7/9/2016

Dziś piszemy o debiucie edytora Halo 5: Forge w Windows Store, prognozach dotyczących rynku gier mobilnych w Chinach oraz o wypuszczeniu aplikacji towarzyszącej do World of Warcraft: Legion na systemach iOS i Android. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Halo 5: Forge zadebiutowało na Windows 10

Odrobinę wcześniej, niż zapowiadano, firma Microsoft udostępniła w Windows Store aplikację Halo 5: Forge – bezpłatny edytor, który pozwala tworzyć multiplayerowe mapy do gry Halo 5: Guardians, a następnie eksportować je na Xboksa One i/lub toczyć na nich pojedynki w maksymalnie 16 osób (ale tylko w gronie znajomych, bo deweloper nie przewidział – przynajmniej na razie – matchmakingu ani przeglądarki serwerów). Przypomnijmy, że owe narzędzie działa tylko na systemie Windows 10 i obsługuje wysokie rozdzielczości (do 4K). Jeśli jesteście zainteresowani tworzeniem własnych aren do Halo 5, sprawdźcie wymagania sprzętowe, zanim zaczniecie pobierać ten ważący 35,7 GB edytor.

465 milionów graczy mobilnych w Chinach do końca roku?

Specjalizująca się w badaniu chińskiego rynku gier firma Niko Partners przewiduje, że do końca bieżącego roku liczba graczy mobilnych w Państwie Środka wyniesie 465 milionów. Jeśli prognozy się sprawdzą, będzie to oznaczało wzrost o 100 milionów graczy w ciągu dwóch lat. Raport wspomina też o przychodach z „eksportu” chińskich gier mobilnych na rynki zagraniczne – w bieżącym roku deweloperzy mają zarobić w ten sposób 1,3 miliarda dolarów, a w 2020 roku owa kwota podniesie się do 2,1 miliarda dolarów. Z kolei w samych Chinach rynek produkcji na smartfony i tablety wygeneruje do końca przyszłego roku jakoby 8,3 miliarda dolarów, co będzie stanowiło 31% przychodów z szeroko pojętej cyfrowej dystrybucji gier w tym kraju. Krótko mówiąc, Chiny niepowstrzymanie rosną w siłę w przemyśle gier wideo. Na koniec wspomnijmy jeszcze, że analitycy zwrócili też uwagę na firmy w omawianym regionie – liderem wciąż pozostaje Tencent, ale po piętach zaczyna mu deptać NetEase.

Aplikacja mobilna World of Warcraft: Legion Companion

Blizzard Entertainment wypuścił na systemy iOS i Android bezpłatną aplikację towarzyszącą dla użytkowników gry World of Warcraft: Legion. Za jej pośrednictwem można logować się na konto swoich postaci, by sprawdzać World Quests dostępne w danej chwili w poszczególnych rejonach kontynentu Broken Isles oraz zarządzać zakonem klasowym (Order Class Hall). To ostatnie obejmuje przede wszystkim dobieranie wyposażenia czempionów i wysyłanie ich na misje, rekrutowanie wojsk oraz zlecanie i nadzorowanie badań technologicznych.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej