Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOS
Okładka Avadon 3: The Warborn (PC)

Avadon 3: The Warborn

Trzecia odsłona cyklu gier cRPG studia Spiderweb Software, wzorowanego na klasycznych przedstawicielach gatunku z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | klasyczne RPG

Okładka Avadon 3: The Warborn (PC)

producent: Spiderweb

wydawca: Spiderweb

Strona oficjalna

data premiery gry:

14wrz2016

PC

17lis2016

iOS

Avadon 3: The Warborn to wydana na platformę PC i iOS gra RPG wzorowana na komputerowych produkcjach z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Opracowało ją studio Spiderweb Software – ten sam zespół, który stał za dwiema poprzednimi odsłonami serii, czyli Avadon: The Black Fortress oraz Avadon 2: The Corruption.

Fabuła

Gra kontynuuje fabułę wcześniejszych części, choć ich znajomość nie jest potrzebna do zabawy. Wcielamy się w bohatera, którego jedynym celem jest obrona królestwa przed zagrożeniami. Pełni on funkcję tzw. Ręki Avadonu – zarazem wojownika, szpiega, sędziego i kata. Na początku kampanii jego ojczyzna pada ofiarą zakrojonej na szeroką skalę inwazji barbarzyńskich plemion oraz potworów. Naszym zadaniem jest ich powstrzymanie.

Mechanika

W wydanym na platformę PC i iOS Avadon 3: The Warborn przed rozpoczęciem przygody musimy wykreować postać, wybierając między pięcioma klasami o unikalnych zdolnościach. Akcję obserwujemy z kamery izometrycznej, a mechanika rozgrywki oferuje klasyczne rozwiązania znane z licznych komputerowych RPG-ów. Otrzymujemy zatem potężny świat do zwiedzania, gęsto zapełniony zadaniami i lochami, a gracz ma bardzo dużą swobodę wyboru metody ocalenia krainy Avadon. Kampania może zakończyć się na wiele sposobów – znajdują się wśród nich nawet takie, w których bohater ponosi porażkę albo przechodzi na stronę zła i sam podbija kraj, który miał chronić.

Głównemu bohaterowi podczas przygód towarzyszy drużyna, a gracz ma pełną kontrolę nad każdym jej członkiem. Walka rozgrywana jest w turach i cechuje się wysokim poziomem trudności. Zabawę urozmaicają setki możliwych do zgromadzenia przedmiotów oraz rozbudowany system rozwoju, pozwalający dowolnie kształtować kariery bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Avadon 3: The Warborn

Wymagania wiekowe Avadon 3: The Warborn

12+

Wymagania sprzętowe Avadon 3: The Warborn

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows Vista
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Gra przeznaczona dla użytkowników iPada.
Avadon 3: The Warborn - zapowiedziano trzecią i ostatnią odsłonę cyklu RPG studia Spiderweb
Avadon 3: The Warborn - zapowiedziano trzecią i ostatnią odsłonę cyklu RPG studia Spiderweb

wiadomość3 maja 2016

Studio Spiderweb Software poinformowało, że pracuje nad grą Avadon 3: The Warborn, czyli trzecią i ostatnią odsłoną cyklu turowych RPG-ów. Gra zmierza na pecety oraz mobilny system iOS.

PC
iOS