Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 00:07

autor: ElMundo

inXile Entertainment szykuje remaster oryginalnego Wasteland

Studio inXile Entertainment, odpowiedzialne za stworzenie Wasteland 2, szykuje prawdziwy powrót do początków tej serii. Wkrótce do naszych rąk trafi odrestaurowana pierwsza część sprzed blisko 30 lat, szykowana przez Krome Studios.

inXile Entertainment szykuje remaster oryginalnego Wasteland - ilustracja #1

Studio inXile dzięki udanym zbiórkom w serwisie Kickstarter przywróciło do życia niegdyś szalenie popularną markę Wasteland stworzoną przez Briana Fargo i Interplay. Druga odsłona serii okazała się sporym sukcesem, wobec czego deweloperzy szybko ogłosili rozpoczęcie prac nad kolejną iteracją tej sagi RPG. Wygląda jednak na to, że inXile chce pokazać wielu graczom nieznającym oryginału, dlaczego oryginalną, pierwszą część Wasteland często nazywa się mianem „protoplasty Fallouta”.

Niebawem do naszych rąk trafi bowiem Wasteland 30th Anniversary Bundle – paczka gier mająca w odpowiedni sposób uhonorować trzydzieści lat obecności tej marki na rynku. Wśród elementów składowych, oprócz drugiej odsłony serii wzbogaconej o szereg cyfrowych dodatków (m.in. fragmenty ścieżki dźwiękowej z nadchodzącego Wasteland 3), znajdzie się także oryginalna, pierwsza część tej postapokaliptycznej sagi RPG, jak również jej zremasterowana wersja. Za stworzenie odnowionej „jedynki” odpowiada zespół Krome Studios – ten sam, który pomaga w pracach nad odświeżeniem trylogii The Bard’s Tale.

Deweloperzy zapowiadają przede wszystkim ulepszoną grafikę (choć z zachowaniem ducha oryginalnej, pixelartowej oprawy wizualnej) oraz możliwość skorzystania z wysokich rozdzielczości. Gra będzie oczywiście dostosowana do pracy z każdym współczesnym systemem operacyjnym.

Wasteland 30th Anniversary Bundle pojawi się na rynku już niebawem – oferta przedsprzedażowa jest już dostępna w sklepie Steam i paczka kosztuje ok. 145 złotych. Remaster pierwszego Wasteland dołączy do paczki na początku 2019 roku – jeśli nie chcecie kupować całego pakietu, to po premierze remastera każdy zainteresowany będzie miał szansę kupna tylko i wyłącznie odświeżonej wersji oryginału z 1988 roku. Nie wiemy jednak, w jakiej cenie zadebiutuje ona jako osobny produkt.

  1. Oficjalna strona studia inXile Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.