Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2010, 08:51

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Odjazdowa rakieta w World of Warcraft

Gracze World of Warcraft otrzymali od Blizzarda bardzo ciekawą ofertę. Jeżeli ktoś ma ochotę polatać sobie odjazdową, dwuosobową rakietą (X-53 Touring Rocket) musi jedynie wciągnąć do gry znajomego.

Gracze World of Warcraft otrzymali od Blizzarda bardzo ciekawą ofertę. Jeżeli ktoś ma ochotę polatać sobie odjazdową, dwuosobową rakietą (X-53 Touring Rocket) musi jedynie wciągnąć do gry znajomego.

X-53 to nietypowy „wierzchowiec” nie tylko ze względu na wygląd. Jest to bowiem pierwszy pojazd latający pozwalający zabierać na swój pokład więcej niż jednego pasażera. W tej chwili można co prawda latać tylko w Outlandzie i Northrendzie ale już wkrótce, wraz z wydaniem dodatku, całe Azeroth stanie przed graczami otworem.

Odjazdowa rakieta w World of Warcraft - ilustracja #1

Tradycyjnie wierzchowiec otrzymywany w ramach usługi „Recruit a Friend” niesie ze sobą dodatkowe benefity, tak jest i tym razem. Konta rekrutującego i jego podopiecznego zostają na stałe powiązane. Teraz za każdym razem kiedy gracze znajdą się w tej samej drużynie uzyskają trzykrotnie więcej doświadczenia, a ponadto będą mogli się błyskawicznie przemieszczać do siebie nawzajem. Dodatkowo za każde dwa zdobyte poziomy, podopieczny może podarować jeden poziom doświadczenia wybranej postaci znajomego. Jeżeli jeszcze osoba świeżo wciągnięta do zabawy zdecyduje się opłacić abonament, to rekrutujący otrzymuje 30 dni gry gratis. Propozycja, której niewątpliwie trudno się oprzeć, szczególnie jeśli brać pod uwagę szaloną popularność nietypowych wierzchowców w Warcrafcie.

Warto również zwrócić uwagę na okres w jakim pojawia się nowa oferta. Wytrawni gracze Warcrafta doskonale zdaja sobie sprawę z trendu jaki towarzyszy zbliżaniu się kolejnego dodatku. Serwery powoli pustoszeją, a stare wyzwania, w obliczu nadchodzących nowości, przestają być tak atrakcyjne jak kiedyś. Być może X-53 jest jakimś pomysłem Blizzarda na zmianę tej tendencji. Z własnego doświadczenia wiem, że znajdą się gracze, którzy kupią nowe konto, tylko po to by móc zaprosić do gry „przyjaciela” i uzupełnić swój zapas wierzchowców.

Na koniec jedna przyjacielska rada. Jeżeli przyjazny druid zaproponuje Wam przejażdżkę rakietą, wówczas radze się dwa razy zastanowić. Te podstępne typki mają skłonność do przyjmowania formy ptaka w trakcie lotu. Wynikiem czego jest zniknięcie wierzchowca, co dla pasażera może się skończyć bardzo nieprzyjemnym lądowaniem. Przypominam, że w zestawie z rakietą nie dostarczono spadochronów.

Aby uruchomić w Polsce usługę „Recruit a Friend”, można pokusić się o zmianę kraju w adresie na koncie battle.net (Kaczorek1990).