Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2009, 15:48

autor: Łosiu

O patchach i zombie w Call of Duty: World at War

Studio Treyarch przedstawiło kilka ciekawych wiadomości na temat swojego Call of Duty: World at War. Po pierwsze, zombie dla wszystkich. Po drugie, podwójne punkty doświadczenia przez weekend. Po trzecie, dlaczego wypuszczanie pecetowych łatek zajmuje tak dużo czasu.

Studio Treyarch przedstawiło kilka ciekawych wiadomości na temat swojego Call of Duty: World at War. Po pierwsze, zombie dla wszystkich. Po drugie, podwójne punkty doświadczenia przez weekend. Po trzecie, dlaczego wypuszczanie pecetowych łatek zajmuje tak dużo czasu.

Do tej pory, aby odblokować tryb zombie, trzeba było przejść całą kampanię dla pojedynczego gracza. Ponieważ jednak nie każdego interesuje samotna rozgrywka, Treyarch zniósł ten wymóg dla użytkowników PlayStation Network oraz Xbox Live. Dodatkowo podczas trwającego właśnie weekendu zdobywane punkty doświadczenia naliczane są podwójnie, jeśli więc komuś bardzo ich brakuje, ma teraz okazję trochę nadrobić.

O patchach i zombie w Call of Duty: World at War - ilustracja #1

W sprawie łatek pojawił się dość obszerny wpis na oficjalnym forum Call of Duty. JD_2020, community manager Treyarchu, zmęczony ciągłym wypytywaniem, dlaczego powstanie każdego patcha trwa tak długo, opisał skrótowo całą drogę, jaką musi przejść każda aktualizacja. Proces podzielony jest na pięć faz i wygląda następująco:

  • Zbieranie informacji i opinii graczy, czyli minimum 2 tygodnie przeglądania for dyskusyjnych, grania po sieci i montowania listy zgłaszanych problemów.
  • Reprodukcja błędów w środowisku testowym i ich naprawianie – kolejne minimum 2 tygodnie.
  • Testy, testy, testy – następne 2 lub więcej tygodni, poświęconych na dokładne sprawdzanie całej gry. Jeśli w międzyczasie znalezione zostaną kolejne błędy, fazy 2 i 3 powtarzane są praktycznie od nowa.
  • Zatwierdzenie zmian przez wydawcę, a więc Activision, na co Treyarch nie ma już wpływu. Jeśli wszystko jest w porządku, po około tygodniu otrzymują decyzję pozytywną. Jeśli nie, następuje powrót do etapu numer 2.
  • Tworzenie i dystrybucja instalatora – kilka kolejnych dni.

JD zaznaczył jednak, że podane czasy to absolutne minimum w sprzyjających warunkach i cały proces zajmuje najczęściej ponad 2 miesiące.

Teraz wszyscy powinni już wiedzieć, dlaczego zapowiadany patch 1.2 pojawi się dopiero na przełomie stycznia i lutego. Więcej informacji o Call of Duty: World at War znajdziecie w naszej Encyklopedii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.