Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2005, 15:45

autor: Jiker

Nowe informacje na temat Splinter Cell 4

Były już dokumenty i niewyraźne filmy. Były rozmazane screenshoty. Dzisiaj mamy dla Was z kolei nowe, pewne i jeszcze gorące informacje na temat czwartej części popularnego cyklu Tom Clancy’s Splinter Cell przygotowywanej przez UbiSoft.

Były już dokumenty i niewyraźne filmy. Były rozmazane screenshoty. Dzisiaj mamy dla Was z kolei nowe, pewne i jeszcze gorące informacje na temat czwartej części popularnego cyklu Tom Clancy’s Splinter Cell przygotowywanej przez UbiSoft.

Akcja Splinter Cell 4 umiejscowiona została w 2008 roku – dwanaście miesięcy po wydarzeniach opowiedzianych w poprzedniczce, noszącej podtytuł Chaos Theory. Główny bohater, Sam Fisher, uległ niezwykłej transformacji. Z prawego człowieka, tajnego agenta wykonującego najtrudniejsze misje, starającego się, by na świecie panowało jedynie dobro, zmienił się w ogolonego na łyso złoczyńcę odsiadującego dwudziestoletni wyrok, wydalonego w trybie natychmiastowym z organizacji Third Echelon. Krążą plotki, jakoby było to związane ze śmiercią jego 23-letniej córki Sarah (Sam wplątany w morderstwo?!), jednakże nikt nie jest niczego pewien. Nawet jego szef, Lambert, który w każdej wolnej chwili stara się go odwiedzać. Mało Wam tajemnic? Co powiecie na dziwaczny tatuaż na plecach, którego dorobił się Sam?

Pierwszy poziom polegać będzie na wydostaniu się z płonącego więzienia. Pomagać nam w tym będzie kolega Sama, Jamie Washington, członek gangu John Brown's Army. W czasie ucieczki będziemy musieli polegać na umiejętnościach Sama – kryciu się w cieniu, wspinania po ścianach itd. Baczną uwagę będziemy musieli również zwracać na strażników, a dokładniej na ich cienie, ponieważ ich sylwetki niejednokrotnie znajdą się poza naszym polem widzenia. Za pośrednictwem Jamiego poznamy szereg ciekawych osobistości, m.in. szefa John Brown's Army Emile Dufraisne oraz szalonego chemika Enricę Villablanca. Większość lokacji, które uświadczymy w czwartej części Tom Clancy’s Splinter Cell, znajduje się w Stanach Zjednoczonych, aczkolwiek autorzy zapowiadają, że kilka poziomów rozegra się w bardziej egzotycznych miejscach. Sam wyposażony zostanie w szereg nowych zagrań, rodzajów broni i akcesoriów.

Splinter Cell 4 powstaje w oparciu o silnik graficzny znany z poprzedniej edycji. Autorzy zapowiadają co prawda dodanie kilku nowych filtrów graficznych oraz podbicie jakości tekstur pokrywających otoczenie i postaci, lecz zmiany nie powinny być zbyt wielkie. Przebąkują natomiast co nieco o zwiększeniu dynamizmu rozgrywki (więcej strzelania?) oraz o realizmie dorównującym temu, który mogliśmy podziwiać w trailerze gry Metal Gear Solid 4 zaprezentowanym na tegorocznym E3.

Premiera Splinter Cell 4 ma nastąpić na wiosnę roku 2006. Platformami, które doczekają się czwartej części przygód Sama Fishera będą: PC, PS2, Nintendo GameCube, Xbox oraz Xbox 360.