Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2011, 18:20

autor: Soviet

Nowa gra na licencji Star Trek

Paramount Digital Entertainment ogłosiło, że wyda Star Trek, grę na licencji filmu o tym samym tytule, który wszedł na ekrany kin dwa lata temu. Tytuł ten wyprodukuje studio Digital Extremes, odpowiedzialne wcześniej za The Darkness II.

Paramount Digital Entertainment ogłosiło, że wyda Star Trek, grę na licencji filmu o tym samym tytule, który wszedł na ekrany kin dwa lata temu. Tytuł wyprodukuje studio Digital Extremes, odpowiedzialne wcześniej za The Darkness II.

Star Trek będzie grą akcji nastawioną na kooperację dwóch graczy. Wcielimy się w Kirka i Spocka, by spróbować powstrzymać legendarną rasę obcych przed podbojem galaktyki. Cel ten osiągniemy jedynie współpracując ze sobą. Jak górnolotnie pisze Tom Lesinski, prezes Paramount Digital Entertainment, "Star Trek podniesie poprzeczkę innym grom z kooperacją w roli głównej dzięki galaktycznej przygodzie jakiej gracze i fani jeszcze nie doświadczyli". Pożyjemy, zobaczymy.

Nowa gra na licencji Star Trek - ilustracja #1

Swój udział w produkcji tego tytułu będzie miała Marianne Krawczyk, autorka scenariuszy do gier z serii God of War. Współpracowała także przy Prince of Persia: The Forgotten Sands i Shank. Kolejne dwa znane nazwiska, które wspomogą Digital Extremes przy pracach na Star Trek to Bob Orci i Alex Kurtzman, współtwórcy fabuły filmu z 2009 roku.

Najnowsza gra PDE ujrzy światło dzienne w przyszłym roku, w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz peceta. Więcej informacji na temat tej produkcji przyniosą odbywające się w przyszłym tygodniu targi E3.