Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2019, 14:00

autor: AlexB

Nowa generacja Nvidia Shield TV i aktualizacja 5.0 do Battlefielda 5 - wieści

Dziś piszemy o firmie Nvidia, która oficjalnie zaprezentowała nową generację urządzeń Shield TV, oraz o nowej aktualizacji do Battlefielda V. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowa generacja przystawek Nvidia Shield TV

Nowa generacja urządzeń Nvidia Shield TV jest już dostępna. - Nowa generacja Nvidia Shield TV i aktualizacja 5.0 do Battlefielda 5 - wieści - wiadomość - 2019-10-29
Nowa generacja urządzeń Nvidia Shield TV jest już dostępna.

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku miesięcy. Firma Nvidia oficjalnie zaprezentowała nową generację Shield TV, czyli specjalnych przystawek do telewizorów służących między innymi do strumieniowania gier. W jej skład wchodzą dwa urządzenia. Pierwsze z nich, zwykłe Shield TV, jest ulepszoną wersją sprzętu sprzed dwóch lat. Zawiera ono między innymi procesor Tegra X1+, który według słów producenta ma oferować wzrost wydajności aż o 25% w porównaniu z poprzednią generacją (szczegóły techniczne znajdziecie tutaj). „Zieloni” pokusili się również o zmianę wyglądu obudowy. Całość została wyceniona na 749 złotych.

Drugim z zaprezentowanych urządzeń jest Nvidia Shield TV Pro. Różni się ono od podstawowej wersji zarówno wyglądem (obudowa bardziej przypomina tą z poprzedniej generacji), jak i specyfikacją techniczną. Edycja Pro zawiera między innymi więcej pamięci RAM oraz miejsca do przechowywania plików (szczegóły techniczne znajdziecie tutaj). Sprzęt ten kosztuje 999 złotych.

Zarówno nowa wersja Shield TV, jak i Shield TV Pro są już dostępne w wybranych polskich sklepach. Ich listę znajdziecie na oficjalnej stronie producenta, klikając na przycisk „Kup u naszych partnerów”.

Aktualizacja 5.0 do Battlefielda V

Battlefield V otrzymał dziś na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One nową aktualizację, oznaczoną numerem 5.0. Wprowadza ona elementy rozdziału Wojna na Pacyfiku, który zgodnie z zapowiedziami rozpocznie się 31 października. Szczegóły na jego temat znajdziecie w tej wiadomości. Jest to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Spis zawartości nowego patcha do ostatniej odsłony słynnego cyklu strzelanek FPP od studia DICE, który został opublikowany chociażby na Reddicie, jest naprawdę imponujący. Szwedzi pokusili się między innymi o poprawki balansu oraz wyeliminowanie szeregu błędów związanych z takimi rzeczami, jak wyświetlanie modeli, odtwarzanie dźwięku czy interfejs. Co ciekawe, gracze komputerowi otrzymali kilka usprawnień przeznaczonych wyłącznie dla nich, wśród których możemy wymienić możliwość sprawdzenia broni w trakcie meczu (domyślnie klawisz I).

Patch 5.0 do Battlefielda V powinien ściągnąć się automatycznie po uruchomieniu platformy Origin na PC bądź włączeniu konsoli.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Lost Ember
 2. Dragon Ball Z: Kakarot
 3. F1 2019
 4. The Elder Scrolls Online: Dragonhold
 5. Corpse Party 2: Dead Patient
 6. SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
 7. Re:Legend
 8. Farming Simulator 20
 9. Panzer Dragoon: Remake
 10. Everspace 2
 11. Destiny Connect: Tick-Tock Travelers
 12. Ultimate Admiral: Dreadnoughts

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Doom 64 zwiastun #1
 2. Command & Conquer Remastered zwiastun #1

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield V

Battlefield V