Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2019, 17:02

autor: Froozyy

BF wróci do formy? Battlefield 5 Wojna na Pacyfiku na zwiastunie

W sieci pojawił się nowy zwiastun piątego rozdziału Battlefielda 5 - Wojny na Pacyfiku. Wraz z nim dowiedzieliśmy się, jakie mapy, bronie czy też pojazdy trafią do gry. Premiera rozszerzenia zaplanowana jest na 31 października.

Nowy rozdział wprowadzi do gry nadmorskie starcia USA i Japonii. - BF wróci do formy? Battlefield 5 Wojna na Pacyfiku na zwiastunie - wiadomość - 2019-10-23
Nowy rozdział wprowadzi do gry nadmorskie starcia USA i Japonii.

Zgodnie z wczorajszą wiadomością ukazał się zwiastun piątego rozdziału Battlefield V, nazwanego Wojna na Pacyfiku, który swoją premierę będzie miał 31 października. Twórcy udostępnili także szczegółowe informacje na temat nowej zawartości, m.in. o frakcjach, mapach, broniach oraz nagrodach. Trzyminutowy trailer zwiastujący Rozdział V możecie obejrzeć poniżej.

Motywem najnowszego rozszerzenia Battlefield V są nadmorskie starcia USA i Japonii. Tym samym będziemy mogli wcielić się w dwie nowe frakcje – siły zbrojne Stanów Zjednoczonych lub Cesarską Armię Japońską. Do gry trafią także trzy nowe mapy. W trakcie bitwy o Iwo Jimę, o której wiedzieliśmy już wcześniej, gracze będą walczyć na rozległych plażach i w ciasnych tunelach góry Suribachi. Aby odnieść zwycięstwo, jedna z drużyn będzie musiała odeprzeć wroga do ostatniego celu lub przetrzymać szturm. Na mapie Sztorm na Pacyfiku głównym celem będzie zabezpieczanie punktów kontrolnych, a na Wyspie Wake (która będzie miała premierę w grudniu) zawalczymy o kontrolę lądu, morza i przestworzy dzięki wielu pojazdom dostępnym na mapie.

Do gry trafi sporo nowego arsenału. - BF wróci do formy? Battlefield 5 Wojna na Pacyfiku na zwiastunie - wiadomość - 2019-10-23
Do gry trafi sporo nowego arsenału.

W Rozdziale V gracze dostaną do dyspozycji nowy arsenał z II wojny światowej – od broni palnej po katany. Do gry trafią nowe bronie główne - ośmionabojowy M1 Garand, przeznaczony dla zwiadowcy karabin Typ 99, japoński pistolet maszynowy Typ 100 dla klasy medyka oraz potężny karabin maszynowy M1919A6 dla klasy wsparcia. Klasa szturmowca otrzyma natomiast dodatkowy gadżet w postaci przeciwpancernej lancy. Do gry trafią również m.in. M3 Grease Gun, Nambu Typ 2A, RKM Typ 97 czy M1918 A2. Z katany oraz miotacza ognia, które znajdą się tylko na polach bitew, będą mogli korzystać wszyscy gracze z obu frakcji.

Oprócz tego dostępnych będzie wiele nowych pojazdów. Amerykański czołg M4 Sherman oraz japoński Typ 97 to wyposażone w karabiny maszynowe i działa wielkokalibrowe stalowe bestie, które pomogą w odpieraniu ataków wroga. Do sprawniejszego poruszania się po wodzie posłużą czołgi pływające LVT i Ka-Mi lub podatna na ataki szalupa. Jeep MB oraz samochód terenowy Typ 95 usprawnią transport po twardym terenie.

Kilka nowych pojazdów już wkrótce trafi do Battlefield V. - BF wróci do formy? Battlefield 5 Wojna na Pacyfiku na zwiastunie - wiadomość - 2019-10-23
Kilka nowych pojazdów już wkrótce trafi do Battlefield V.

Dla asów przestworzy przygotowano amerykański samolot F4U Corsair oraz japoński – Zero. Oba dostępne w wariantach myśliwca i bombowca. Rozszerzeniu ulegną drzewka specjalizacji, dzięki czemu gracze będą mieli jeszcze więcej sposobów na modyfikację pojazdów. Każda frakcja otrzyma również nowy rodzaj posiłków. Amerykanie dostaną czołg Sherman Calliope wyposażony w wyrzutnię rakiet, rakietę JB-2, zrzuty zaopatrzenia, zasłony dymne oraz ostrzał artyleryjski. Armia japońska będzie miała do dyspozycji to samo, poza tym że rakietę JB-2 zastąpi Kl-147 I-Go.

W dalszej części Rozdziału V w grze pojawią się elitarne skórki z własnym wyglądem, historią i głosami – Jack Culver i Keisuke Nakamura. Natomiast za zdobywanie kolejnych rang rozdziału oraz cotygodniowe wyzwania będzie można otrzymać specjalne nagrody. Warto również przypomnieć o darmowych weekendach z grą Battlefield V, podczas których możecie przetestować różne tryby multiplayer oraz kampanię fabularną. Twórcy zdecydowali się na jeszcze jeden darmowy okres trwający od 1 do 4 listopada, który obejmie pełną wersję gry wraz z rozdziałem V.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield V

Battlefield V