Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2019, 20:37

autor: Lazlo

Battlefield 5 - nowe mapy, jesienią ruszamy na Pacyfik

Podczas dzisiejszej prezentacji w ramach EA Play 2019 zaprezentowane zostały plany na najbliższą przyszłość Battlefielda V. Rodział czwarty przyniesie cztery nowe mapy, nowy system rankingowy i prywatne serwery. W rozdziale piątym weźmiemy udział w potyczkach na Pacyfiku i odwiedzimy Iwo Jimę.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Plany rozwoju Battlefield V wyglądają imponująco. - Battlefield 5 - nowe mapy, jesienią ruszamy na Pacyfik - wiadomość - 2019-06-08
Plany rozwoju Battlefield V wyglądają imponująco.

Podczas trzeciego segmentu wydarzenia EA Play 2019 przyszedł czas na Battlefielda V. Zgodnie z przewidywaniami, prezentacja dotyczyła w głównej mierze aktualizacji zatytułowanej Rozdział IV: Wbrew Przeciwnościom. Twórcy gry opowiedzieli także o nowym systemie poziomów, planowanej możliwości tworzenia prywatnych serwerów oraz zdradzili kilka informacji dotyczących rozdziału piątego.

Co nowego na froncie?

Przede wszystkim mapy – w ramach rozdziału czwartego otrzymamy aż cztery nowe lokacje, które będą bardzo zróżnicowane. Kolejna - Operation Underground - ujrzy światło dzienne na jesieni, pomiędzy rozdziałem czwartym i piątym.

Al Sundan

Mapa Al Sundan została zaprezentowana co prawda jako druga, jednak udostępniona zostanie jako pierwsza – wraz z początkiem Rozdziału IV – 27 czerwca. To klasyczna battlefieldowa mapa – rozległa, z pofałdowanym terenem i pozwalająca na zaciętą walkę z wykorzystaniem piechoty, pojazdów i samolotów.

Marita

Na pierwszy ogień podczas prezentacji poszła Marita - zlokalizowana w Grecji górzysta mapa pełna wąskich dróg i zakamarków. Jest to mapa przeznaczona w głównej mierze dla piechoty, pozwalająca na stworzenie, jak to określili twórcy, „kreatywnego chaosu” na polu bitwy. Na Maricie będziemy mogli zagrać już w lipcu.

Lofoten Islands oraz Provence

Ostatnia z zaprezentowanych map czwartego rozdziału była zlokalizowana w Norwegii i nosi nazwę Lofoten Islands. Akcja skupiała się będzie wokół fabryki materiałów wybuchowych, którą atakujący gracze będą mieli za zadanie zniszczyć. Nowe pole walki zadebiutuje w sierpniu, wraz z francuską mapą Provence, która została podczas prezentacji pominięta. Norwegię oraz Francję odwiedzimy w sierpniu.

Operation Underground

Będzie to plansza podobna do legendarnej Operation Metro z Bettlefielda 4 – pełna ciasnych podziemnych korytarzy i nastawiona na dynamiczną walkę na krótkim dystansie. Gracze otrzymają do niej dostęp na jesieni – jeszcze przed rozpoczęciem rozdziału piątego.

Nowy system poziomów i serwery prywatne

Twórcy zdecydowali się wprowadzić zmiany w systemie poziomów. Liczba dostępnych leveli wzrośnie z pięćdziesięciu aż do pięciuset. Zmiany zostaną wprowadzone w drugiej połowie rozdziału, a gracze będą otrzymywali „awanse” za osiąganie kolejnych kamieni milowych.

Od września otrzymamy także możliwość tworzenia prywatnych rozgrywek – system ma być podobny do tego znanego z Fortnite.

Powrót na Pacyfik – rozdział piąty

Na jesień zapowiedziany został start rozdziału piątego, w ramach którego udamy się na Pacyfik, by wziąć udział w potyczkach amerykańsko-japońskich. Twórcy nie zdradzili dotychczas zbyt wiele szczegółów, jednak przyznali, że będziemy mieli okazję wziąć udział między innymi w bitwie o Iwo Jimę.

Tak prezentuje się plan aktualizacji na rok 2019 - Battlefield 5 - nowe mapy, jesienią ruszamy na Pacyfik - wiadomość - 2019-06-08
Tak prezentuje się plan aktualizacji na rok 2019